Nowy katalog IKEA 2014 - aplikacja, która pozwoli dopasować meble do wnętrza

red.

Czym zaskoczy nas tegoroczna aplikacja IKEA?

katalog IKEA 2014, nowy katalog IKEA, katalog
Katalog IKEA 2014 - aplikacja
fot. IKEA USA

Jak pisaliśmy niedawno, katalog IKEA 2014 będzie dystrybuowany w Polsce od 26 sierpnia (więcej przeczytacie tu). Dziś zdradzamy Wam jego kolejne sekrety. Szwedzka sieć szykuje nam niespodziankę - aplikację, dzięki której będziemy mogli sprawdzić, jak meble które wpadły nam w oko, będą się prezentować w naszym mieszkaniu.

Aplikacja IKEA to nie nowość. Pierwsza wersja katalogu na Android pojawiła się w 2011 roku. W 2012 roku posiadacze katalogu i smartfonów lub tabletów mieli dostęp do dodatkowych interaktywnych treści. Skanując wybrane strony w katalogu można było obejrzeć filmy, wnętrza 360° i poznać historie produktów.

katalog IKEA 2014, nowy katalog IKEA, katalogfot. IKEA USA

W tym roku szwedzki gigant poszedł krok dalej. Nowością jest możliwość wirtualnego umieszczenia wybranych mebli we własnym mieszkaniu. Klient IKEA nie będzie musiał zastanawiać się, czy aby na pewno kanapa którą planuje kupić, będzie się dobrze komponować z resztą mebli.

Wystarczy położyć katalog w miejscu, w którym zamierzamy postawić wybrany mebel i skierować na niego telefon lub tablet z włączoną aplikacją. Na ekranie pojawi się trójwymiarowy obraz wybranego stolika, sofy czy krzesła.

Niestety nie wszystkie produkty IKEA będzie można "dopasować" do swojego mieszkania. W katalogu na 2014 rok dostępnych będzie ok. 90 trójwymiarowych modeli.

Aplikacja w polskiej wersji językowej będzie dostępna w połowie sierpnia zarówno na iOS jak i na Androida.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Nowy katalog IKEA 2014 - aplikacja, która pozwoli dopasować meble do wnętrza