Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowa ceramika łazienkowa

red.

Geometryczne umywalki w 15 odcieniach, czyli Villeroy & Boch stawia na kolorową ceramikę łazienkową.

Do tej pory kolory w łazience pojawiały się głównie na meblach lub w dodatkach. Ceramika była biała lub kremowa. Marka Villeroy & Boch postanowiła to zmienić i wprowadzić do swojej oferty ceramikę w aż 15 odcieniach - od modnych pasteli (różu i błękitu), przez odcienie żółci i zieleni aż po stonowane szarości i elegancką czerń.

Wszystkie te kolory znalazły się na umywalkach Artis dostępnych w czterech geometrycznych kształtach: okrągłym, owalnym, prostokątnym i kwadratowym. Ich forma została osiągnięta dzięki innowacyjnemu materiałowi o nazwie TitanCeram. To dzięki niemu ceramika osiągnęła niepowtarzalne kształty, wyjątkowo precyzyjne formy, bardzo cienkie ściany i smukłe, dokładnie zarysowane krawędzie.

Nowe kolory umywalek Artis dla Villeroy & Boch zaprojektowała niemiecko-duńska projektantka, założycielka studia The Hansen Family, która za swoje prace zdobyła m.in. Red Dot Award i Good Design Award. Gesa Hansen dla niemieckiej marki stworzyła już kolorowe zlewozmywaki. Tym razem z jednej strony inspirowała się porami roku i naturą, a z drugiej kulturą Paryża, w którym od lat mieszka i tworzy. W ten sposób barwne życie nadała umywalkom!

Każdy z czterech kolorów ma trzy stopnie intensywności. Kolor zielony dostępny jest w odcieniu mięty (Mint), zielonej herbaty (Sencha) i cedru (Cedar); kolor żółty - słodkich makaroników (Macaroon), cytryny (Lemon) i musztardy (Mustard); kolor różowy - pudru (Powder), tiulowej tutu (Ballet) i płatków róży (Rose); kolor niebieski - mglistego (Fog) lub mroźnego (Frost) błękitu oraz głębi oceanu (Ocean), ponadto w kolekcji pojawiły się barwa jasnoszarego księżyca (Full Moon), ciemnoszarego lnu (French Linen) oraz węgielnej czerni (Coal Black).

W ten sposób powstało 15 odcieni, które Gesa Hansen porównuje do nut zapachowych: najjaśniejsza barwa to nuta bazowa, pośrednia to nuta serca, a najintensywniejsza - nuta głowy.

Jak Wam się podobają kolorowe umywalki Artis? Naszym zdaniem są świetne!

Skomentuj:

Kolorowa ceramika łazienkowa