Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dodatki łazienkowe

Monika Grabowska

Jak szybko i w miarę tanio odmienić łazienkę?

Czasami niewielkie zmiany potrafią znacznie zmienić charakter wnętrza.Łazienka jest doskonałym przykładem miejsca gdzie zachodzą takie metamorfozy. Wyjątkowo dobrze jest to widoczne w nowo powstałych czy też wyremontowanych wnętrzach. Taka łazienka początkowo jest surowa i jakoś dziwnie pusta. Ale wystarczy już kilka dodatków i staje się miejscem nam bliższym, bardziej przyjaznym oraz ciekawszym.

Oczywiste wydaje się, że na wygląd wnętrza będą miały wpływ zasłonki prysznicowe , dywaniki, czy armatura. Ale również sama zmiana drobnych akcesoriów łazienkowych znacznie wpłynie na wygląd naszej łazienki.

Na przykład, jeśli zdecydujemy się na zakup elementów drewnianych,łazienka nabierze ciepła i łagodności. A gdy wybierzemy akcesoria szklane lub metalowe, nabierze bardziej nowoczesnego charakteru. Osoby, które chcą wprowadzić do swej łazienki elementy drewniane, często obawiają się, że ze względu na wilgoć nie będą się one sprawdzały w tym pomieszczeniu. Jednak obawy te są zupełnie niepotrzebne, akcesoria drewniane zwykle są wykonane z gatunków drewna wykazujących się dużą odpornością na wilgoć. Niektórzy producenci oferują dodatki wykonane z materiałów do złudzenia przypominających drewno, a w rzeczywistości wykonanych z materiałów sztucznych.

Wyposażając łazienkę w materiały szklane, stalowe, czy kamienne, warto wprowadzić do pomieszczenia jakiś "ciepły? element, który pozwoli na przełamanie surowości i sterylności wnętrza. Jeśli szukamy wyrazistych elementów wyposażenia, z pomocą przyjdzie nam Firma Aquanova. W swej ofercie ma ona akcesoria o prostej formie i wyrazistych kolorach. Dodatkowo, powierzchnia produktów błyszczy, dzięki czemu jeszcze mocniej przykuwają one uwagę.

Jeśli chcemy by nasza łazienka nabrała elegancji możemy dobierać dodatki z kolekcji marmurowych lub granitowych. Miłośników wnętrz industrialnych mogą zainteresować akcesoria łazienkowe duńskiej projektantki Mette Ditmer. Stworzyła ona kolekcję, która przypomina wyroby cementowe. 

Do naszej łazienki możemy również wprowadzić elementy humorystyczne, np. nabywając akcesoria firmy Aquanova przedstawiające postaci ze znanych kreskówek, np. Myszkę Miki. Ciekawym dodatkiem łazienkowym będzie również komplet Nostalgia zaprojektowany przez wcześniej już wspominaną duńską projektantkę Mette Ditmer. Zestaw ten przypomina bardziej komplet sreber zakupionych w sklepie ze starociami, aniżeli akcesoria łazienkowe, ale dzięki temu wprowadza do wnętrza urok i niepowtarzalny klimat.

Zobacz również:

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Nowoczesne drewniane schody

Skomentuj:

Dodatki łazienkowe