Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mała łazienka z prysznicem

red.

Na pytanie czytelniczki dotyczące małej łazienki, odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z biura architektonicznego TECON.

Pytanie

Dzień dobry, proszę o pomoc w aranżacji maleńkiej łazienki. Właśnie szykuję się do jej remontu. Łazienka powstała z powiększonego wc i jest bardzo mała. Obecnie znajduje się w niej wanna, umywalka, zabudowane wc oraz starodawna szafka na drobiazgi (plan w załączniku). Ściana z drzwiami to odkryte i pomalowane na biało cegły. Myślę o zrobieniu prysznica, gdyż i tak z wanny korzystam najczęściej w takiej formie. Nie podobają mi się jednak gotowe półokrągłe kabiny - myślałam o prysznicu za ścianką - pytanie czy da się to zrobić na tak małej powierzchni. Marzy mi się duża umywalka i pojemna szafka na łazienkowe akcesoria: ręczniki, kosmetyki etc. Nie potrzebuję wydzielać miejsca na pralkę. Lubie wnętrza surowe, z naturalnymi materiałami, wstylu skandynawskim i industrialnym. Będę bardzo wdzięczna za jakieś sugestie. Dodam jeszcze, że pion kanalizacyjny znajduje się w miejscu odpływu wanny. Pomieszczenie zamykane jest drzwiami suwanymi po wewnętrznej stronie łazienki. Wysokość łazienki to 3 m, a grubość ściany przy drzwiach to 60 cm ( myślałam o jakiś schowkach w ścianie), Pozdrawiam serdecznie, Magda

Odpowiedź

Zaaranżowanie wnętrza małej łazienki jest wyzwaniem, ale jeśli zastosujemy przemyślane rozwiązania to Pani łazienka będzie sprawiała wrażenie obszerniejszej. Takich wnętrz nie trzeba się obawiać a odważne formy mogą nadać wnętrzu indywidualny charakter. I tu tkwi sedno naszej propozycji. Proponujemy zastąpić malowane na biało cegły ścianami pokrytymi płytkami w biało-czarne pasy. W celu przełamania monochromatycznej kolorystyki, można wprowadzić akcenty w kolorze zielonym, o wiosennym, lekkim odcieniu. Tam gdzie teraz znajduje się szafka, można umieścić grzejnik o śmiesznej, nietypowej formie spinacza biurowego w kolorze zielonym. Miejsce, w którym znajduje się wanna, można wykorzystać na zainstalowanie kabiny prysznicowej, której ściany będą wykonane z barwionego na zielono szkła. Przestrzeń która znajduje się na ścianie z natryskiem, można wykorzystać na zainstalowanie obszernej szafy. Może otwierać się ona za pomocą łamanych drzwi (front wykonany z płyty MDF). Całość oklejona folią w biało-czarne aby komponować się z resztą wnętrza. Minimalizm i prostota formy jaką proponujemy utrzymana dodatkowo w czarno-białej tonacji sprawi że, łazienka zyska surowy, industrialny a jednocześnie indywidualny charakter.

architekt Alina Badora, architekt Oliwia Durzyńska  

Biuro architektoniczne TECON 

Skomentuj:

Mała łazienka z prysznicem