Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mała łazienka z prysznicem

Redakcja

Na pytanie czytelniczki dotyczące małej łazienki odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z biura architektonicznego TECON.

Mała łazienka z prysznicem, proj. TECON
Mała łazienka z prysznicem, proj. TECON
aut. Alina Badora i Oliwia Durzyńska/ TECON

Łazienka z prysznicem — pytanie

Proszę o pomoc w aranżacji maleńkiej łazienki. Właśnie szykuję się do jej remontu. Łazienka powstała z powiększonego wc i jest bardzo mała. Obecnie znajduje się w niej wanna, umywalka, zabudowane wc oraz starodawna szafka na drobiazgi (plan w załączniku). Ściana z drzwiami to odkryte i pomalowane na biało cegły. Myślę o zrobieniu prysznica, gdyż i tak z wanny korzystam najczęściej w takiej formie. Nie podobają mi się jednak gotowe półokrągłe kabiny — myślałam o prysznicu za ścianką — pytanie, czy da się to zrobić na tak małej powierzchni.

Marzy mi się duża umywalka i pojemna szafka na łazienkowe akcesoria: ręczniki, kosmetyki, etc. Nie potrzebuję wydzielać miejsca na pralkę. Lubię wnętrza surowe, z naturalnymi materiałami, w stylu skandynawskim i industrialnym. Będę bardzo wdzięczna za jakieś sugestie. Dodam jeszcze, że pion kanalizacyjny znajduje się w miejscu odpływu wanny. Pomieszczenie zamykane jest drzwiami suwanymi po wewnętrznej stronie łazienki. Wysokość łazienki to 3 m, a grubość ściany przy drzwiach to 60 cm ( myślałam o jakiś schowkach w ścianie).

Pozdrawiam serdecznie, Magda

Łazienka w bloku — prysznic w małej łazience. Odpowiedź architekta

Zaaranżowanie wnętrza małej łazienki jest wyzwaniem, ale jeśli zastosujemy przemyślane rozwiązania to Pani łazienka będzie sprawiała wrażenie obszerniejszej. Takich wnętrz nie trzeba się obawiać a odważne formy mogą nadać wnętrzu indywidualny charakter. I tu tkwi sedno naszej propozycji. Proponujemy zastąpić malowane na biało cegły ścianami pokrytymi płytkami w biało-czarne pasy. W celu przełamania monochromatycznej kolorystyki można wprowadzić akcenty w kolorze zielonym, o wiosennym, lekkim odcieniu. Tam, gdzie teraz znajduje się szafka, można umieścić grzejnik o śmiesznej, nietypowej formie spinacza biurowego w kolorze zielonym.

Łazienka z prysznicem. Miejsce, w którym znajduje się wanna, można wykorzystać na zainstalowanie kabiny prysznicowej, której ściany będą wykonane z barwionego na zielono szkła. Przestrzeń, która znajduje się na ścianie z natryskiem, można wykorzystać na zainstalowanie obszernej szafy. Może otwierać się ona za pomocą łamanych drzwi (front wykonany z płyty MDF). Całość oklejona folią w biało-czarne, aby komponować się z resztą wnętrza. Minimalizm i prostota formy, jaką proponujemy, utrzymana dodatkowo w czarno-białej tonacji sprawi, że łazienka zyska surowy, industrialny, a jednocześnie indywidualny charakter.

architekt Alina Badora, architekt Oliwia Durzyńska/Biuro architektoniczne TECON 

Zobacz inne propozycje aranżacji małej łazienki:

    Więcej o:

Skomentuj:

Mała łazienka z prysznicem