Wnętrze jak w modnym magazynie: 5 prostych trików dla stylowego wystroju

artykuł zewnętrzny

Jak często poszukujesz natchnienia w magazynach wnętrzarskich, marząc o designerskim wnętrzu? Teraz za pomocą kilku sztuczek możesz sprawić, że Twoje mieszkanie będzie wyglądało jak z okładki, nie wydając na to fortuny!

Wnętrze jak w modnym magazynie: 5 prostych trików dla stylowego wystroju
Wnętrze jak w modnym magazynie: 5 prostych trików dla stylowego wystroju
uwalls.pl

Fototapeta 

Wystrój wnętrza zaczyna się od wykończenia. Sufit, podłogi i ściany są podstawą, której nie wolno pominąć, tworząc wymarzoną aranżację. Fototapeta - to coś, co najbardziej zmieni wygląd Twojego mieszkania.

Fototapeta odświeży mieszkanie i pomoże stworzyć stylowe wnętrze
Fototapeta odświeży mieszkanie i pomoże stworzyć stylowe wnętrze
uwalls.pl

Obecnie fototapety są dostępne w dowolnych wzorach i kolorach, co daje nieograniczone możliwości projektowania. Ogromną zaletą jest także łatwość montażu, gdyż do naklejenia fototapety nie potrzebujesz profesjonalistów - możesz zrobić to samodzielnie, korzystając z dołączonej do opakowania instrukcji.

Do zalet fototapet możemy zaliczyć także ich wyjątkową trwałość i odporność na brud. Do pielęgnacji bądź czyszczenia takiej tapety wystarczy Ci wilgotna ściereczka!Aby wnętrze z wybraną fototapetą wyglądało modnie i drogo, zadbaj o odpowiednie umieszczenie tapety: najbardziej popularne jest dekorowanie fototapetą jednej, akcentowej ściany w pokoju. Ciekawym rozwiązaniem może być także naklejenie tapety na dwie sąsiadujące ze sobą ściany bądź umieszczenie jej we wnęce.

Oświetlenie

Odpowiednie światło może w wyjątkowy sposób podkreślić najlepsze cechy i jednocześnie ukryć wady wystroju. Zasada jest prosta: doświetlamy to, co chcemy wyeksponować, pozostawiając w cieniu miejsca, z których nie jesteśmy zbyt dumni. 

Aby nadać wnętrzu modnego wydźwięku, warto sięgnąć po nowoczesne lampy i kinkiety, wydzielając z ich pomocą poszczególne strefy w pomieszczeniu. Najbardziej jaskrawe i oryginalnie wyglądające źródło światła należy umieścić nad miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu (na przykład nad stołem w jadalni). 

Więcej blasku

Metaliczne powierzchnie i błyszczące dodatki są w stanie wzbogacić nawet spokojny i skromny pokój. Wystarczy wybrać furniturę meblową o złotym, srebrnym lub platynowym połysku, aby wystrój wizualnie przybrał na wartości. Można także użyć metalicznej farby do odświeżenia niektórych elementów umeblowania. Pozwoli to zaoszczędzić i nie wymieniać regału, półek i innych przedmiotów w wyposażeniu.

Należy także wspomnieć, że furnitura oraz pozostałe elementy z metalicznym połyskiem powinny być utrzymane w jednym kolorze, aby cała aranżacja wyglądała spójnie i stylowo. Złote czy srebrne dodatki mogą być szczegółem, który połączy pozostałe części nawet najbardziej eklektycznego wnętrza.

Modne obrazy

Obrazy na ścianie - to jeden z najbardziej oczywistych, prostych i świetnie sprawdzających się pomysłów na odświeżenie wnętrza. Z ich pomocą łatwo zmienisz nastrój, panujący w Twoim domu. Stylowy obraz bądź kompozycja, składająca się z kilku pasujących do siebie obrazów, stanie się akcentem w wystroju  wnętrza. Aby uzyskać podwójny efekt, warto połączyć obraz z fototapetą we wspólnej aranżacji. Obrazy wcale nie muszą powtarzać motywu z tapety, wystarczy wspólny temat, kolor bądź nastrój. 

Modne obrazy - to jaskrawy kolorowy akcent i stylowa dekoracja
Modne obrazy - to jaskrawy kolorowy akcent i stylowa dekoracja
uwalls.pl

Współczesne wnętrze można ozdobić za pomocą obrazów malowanych bądź wykonanych w technologii druku cyfrowego. Druga opcja jest dużo tańsza, gdyż praca nad takim obrazem trwa krócej, a efekt końcowy nie ustępuje płótnom znanych artystów ani z wyglądu, ani w dotyku. Oprócz ceny, dodatkową zaletą obrazów drukowanych jest ogromna różnorodność dostępnych motywów. Na Twojej ścianie może się znaleźć realistyczna kopia dowolnego dzieła sztuki bądź dowolne, nawet Twoje własne zdjęcie. Nie musisz się martwić o konserwację takiego obrazu - naturalne płótno, wysokiej jakości atrament oraz dodatkowe utrwalające pokrycie sprawią, że jaskrawe i żywe barwy nie wyblakną przez długie lata.

Rośliny

W modnych katalogach i magazynach wnętrzarskich ciężko znaleźć zdjęcie bez pięknej zieleni roślin doniczkowych bądź bukietu świeżych kwiatów w wazonie. Żywe rośliny tworzą przyjemna atmosferę, dodają przytulności i drogiego, zadbanego wyglądu. 

Zieleń roślin doniczkowych będzie zdobić wnętrze, oczyszczać powietrze i cieszyć oko
Zieleń roślin doniczkowych będzie zdobić wnętrze, oczyszczać powietrze i cieszyć oko
uwalls.pl

Udekorowanie mieszkania roślinami nie jest kosztowne ani szczególnie pracochłonne - wystarczy wybrać niewymagające kwiaty, dopasowane do panujących w domu warunków oświetleniowych. Zastanów się nad zakupem roślin, które wymagają podlewania z podobną częstotliwością - w ten sposób zawsze będziesz pamiętać o ich regularnym nawadnianiu. 

Dodatkowo, aby aranżacja wyglądała spójnie i stylowo, wybierz pasujące do siebie osłonki doniczkowe. Nie muszą być tego samego koloru, aczkolwiek warto dobrać takie, które będą wyglądać harmonijnie w swoim towarzystwie.

Podsumowanie

Korzystając z tych prostych pomysłów, bez większego wysiłku stworzysz przytulne i stylowe wnętrze jak na zdjęciach z modnego magazynu. Pamiętaj, by nie trzymać się sztywnych ram i zasad, lecz zainspirować się i pozwolić sobie stworzyć coś wyjątkowego!

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrze jak w modnym magazynie: 5 prostych trików dla stylowego wystroju