Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wolnostojąca, wnękowa, a może walk-in? Zobacz, jak wybrać kabinę prysznicową

artykuł zewnętrzny

Dostępność kabin prysznicowych w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromna. Czym się kierować, poszukując tej idealnej? Jakie parametry uwzględnić, aby korzystanie z niej było czystą przyjemnością? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Ci poniższy tekst.

lazienka
lazienka
Mercury Market

Podział kabin ze względu na sposób montażu

Produktem chętnie wybieranym przez klientów, zabierających się za generalny remont łazienki lub odbiór nowego mieszkania, jest wolnostojąca kabina prysznicowa. Jej forma sprawia, że łatwo zagospodarować na nią wolne miejsce, wykorzystując przy okazji kąt pomieszczenia. Dobrym pomysłem może być zagospodarowanie wnęki, która znajduje się już w łazience. Wystarczy wtedy pomiędzy dwie ściany stałe zamontować drzwi prysznicowe. W zależności od preferencji można zdecydować się na drzwi składane, uchylne bądź przesuwne. Współcześnie wykonywane kabiny mają w zestawie szkło hartowane, które zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo nawet w momencie stłuczenia. Istotny jest również fakt ich wytrzymałości na zmianę temperatur.

Rodzaje kabin z uwagi na kształt i kolor szyby

Jednym z popularnych typów modeli dostępnych na rynku są kabiny półokrągłe. Coraz chętniej wybieranym przez klientów typem są też kabiny prostokątne. Zachowanie kształtów geometrycznych to coś, co wizualnie świetnie dopełnia nowoczesnego wnętrza. Stylowe kabiny prysznicowe 80x80 cm można dobrać również pod kątem wykończenia szyby. Na rynku dostępne są wersje z transparentną, szronioną lub grafitową szybą. Niektóre modele mają dodatkową warstwę ochronną na szkle, która odpycha cząsteczki wody, ułatwiając utrzymanie go w czystości.

Kabina typu walk-in – coś dla miłośników minimalizmu

Kabina walk-in bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Nic dziwnego – jest minimalistyczna i bardzo elegancka. Duża tafla szkła, niemal zlicowana z elementami montażowymi, otwiera wizualnie kabinę sprawiając, że łazienka robi wrażenie większej i bardziej przestronnej. Sporym powodzeniem cieszą się modele wyposażone w czarne wykończenie, które urozmaica aranżację, wprowadzając do niej modny akcent. Kabina walk-in najkorzystniej prezentuje się, ustawiona bezpośrednio na płytkach, w których zamontowano odpływ liniowy. Wygląda wtedy lekko, nowocześnie i minimalistycznie. Ci jednak, którzy z przyczyn technicznych nie mogą zdecydować się na to rozwiązanie, zawsze mogą kabinę walk-in ustawić na brodziku o niskim profilu. W zestawieniu z nim również będzie świetnie się prezentować.

Skomentuj:

Wolnostojąca, wnękowa, a może walk-in? Zobacz, jak wybrać kabinę prysznicową