Wyniki konkursu Technistone na kuchnię marzeń
Wyspa w kuchni jest marzeniem wielu osób - nie tylko posiadaczy domów. Jak powinna się prezentować jej kreatywna odsłona? To pytanie postawiono architektom i projektantom, którzy wzięli udział w konkursie producenta konglomeratu kwarcowego Technistone. Prezentujemy trzy prace, które został najwyżej ocenione przez jury.
1. MIEJSCE: LEWITUJĄCA WYSPA
Pierwsze miejsce w konkursie zajął projekt, który wyróżniła zabawa formą i kształtem, użycie naturalnych materiałów - drewna i kamienia, a także ciekawe podkreślenie faktur. Jury doceniło efekt lewitującej wyspy kuchennej, której blat roboczy wykonany z drewna został wsunięty w wyspę z konglomeratu kwarcowego. Uwagę zwracają ozdobne, kamienne żyrandole, które nie tylko wzmacniają wrażenie unoszenia się wyspy, ale i nawiązują do koła wyciętego w blacie. Autorka projektu zdecydowała się na wybór wzoru konglomeratu kwarcowego Noble Arco Technistone. Materiał znalazł się nie tylko na wyspie, ale i na blacie, rękawie kuchennym, zabudowie okapu, a także na suficie. Zwycięski projekt został przygotowany przez Joannę Mórawską z pracowni Geometria Studio.
2. MIEJSCE: KUCHENNA KOMODA W STYLU VINTAGE
Drugie miejsce na podium zajął projekt, któremu daleko do klasycznego wyobrażenia o kuchni. W tej koncepcji nie znajdziemy górnych szafek - zamiast nich na ścianie wisi lustro pozwalające ciekawskiemu oku zajrzeć w głąb wnętrza. Projekt kuchni został oparty na dolnej zabudowie, której podwieszenie daje efekt nowoczesnej komody kuchennej. Uwagę zwraca także kształt fartucha kuchennego, ponieważ nawiązuje do lamp znad wyspy. Wyspa kuchenna wyróżnia się frezowaniem wykonanym w konglomeracie kwarcowym, a nieoczywistą całość dopełniają wyraźne akcenty w stylu vintage oraz dobór kolorów. Autorka i zdobywczyni drugiego miejsca, Alicja Nowocień z Widoki Studio, zdecydowała się na połączenie dwóch wzorów – Noble Olympos Mist i Crystal Calacatta Silva.
3. MIEJSCE: FUNKCJONALNA KOMPOZYCJA
Trzecie miejsce zdobył projekt, w którym zaprezentowano pomysłowe rozwiązania, takie jak wyspa kuchenna przechodząca w stół jadalniany czy okap kuchenny, którego przedłużenie staje się szafką na najpotrzebniejsze akcesoria. Praca to także śmiałe połączenie dwóch, wydawać by się mogło niepasujących, wzorów konglomeratu kwarcowego – Crystal Absolute White i Taurus Terazzo Grey, które znajdujemy w otoczeniu drewna i czarnych elementów.W efekcie powstała funkcjonalna kompozycja i kuchnia w pełni wykorzystująca daną przestrzeń. Autorką projektu jest Karolina Romaniuk z profilu Karols_interiors na Instagramie.
Prace konkursowe uczestników oceniali Karolina Zagrodzka, prowadząca studio projektowania wnętrz HOUSE LOVES, Krzysztof Miruć, architekt, dyrektor kreatywny biura projektowego L'AB Architekci i prowadzący programy na antenie HGTV oraz Krzysztof Piotrowski, Dyrektor Technistone Polska. Partnerami konkursu były magazyny Label i Elle Decoration.
TECHNISTONE
TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.
www.technistone.com/pl
- Więcej o:
MEBLE POLSKA 2025 – bezpłatna rejestracja tylko do 31 stycznia
Grupa Tubądzin wspiera WOŚP
Unikatowe, ręcznie zdobione urządzenia Stadler Form na aukcjach WOŚP
Sukces marki Decora na targach BAU
iRobot ponownie wspiera WOŚP - wyjątkowa Roomba z artystycznym wzorem dostępna na aukcji
Bang & Olufsen ogłasza przedłużenie terminu zgłoszeń do konkursu do 28 stycznia!
Ruszył nabór do Łódź Design Festival 2025!
Aukcje WOŚP 2025: generator pary pomalowany przez znaną artystkę