Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zalety ścianek prysznicowych – dlaczego warto na nie stawiać?

AZ

Z brodzikiem czy bez? To jeden z najczęstszych dylematów osób, urządzających łazienkę. Z pewnością oba warianty mają swoje zalety. Jedne łatwiej się montuje, inne lepiej czyści. W tym artykule chcielibyśmy jednak przekonać Cię, że to prysznice bez brodzika są najlepszym wyborem. Dlaczego lepiej sięgnąć po ścianki prysznicowe?

Zalety ścianek prysznicowych – dlaczego warto na nie stawiać?
Zalety ścianek prysznicowych – dlaczego warto na nie stawiać?
Carrea

Efektowne i eleganckie

Ogromną zaletą ścianek prysznicowych jest przede wszystkim ich wygląd. Doskonale się prezentują zarówno w małych, jak i w większych łazienkach. W tych pierwszych zdecydowanie powiększają optycznie przestrzeń. Wybierając modele z gładkim i przezroczystym szkłem, praktycznie nie tworzymy żadnej bariery i prysznic jest niemal niewidoczny. Można je również wykorzystać zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych przestrzeniach. Szklana tafla będzie się znakomicie prezentowała w przytulnych łazienkach z drewnopodobnymi płytkami gresowymi oraz białymi meblami. Znakomicie będzie też wyglądała w typowo męskich łazienkach z ciemnymi płytkami i meblami. Wiele osób wykorzystuje je też we wnętrzach z modnymi dzisiaj płytkami heksagonalnymi, a także imitującymi marmur lub beton.

Łatwe w montażu

Ścianki prysznicowe, takie jak np. https://www.carrea.pl/sklep/lazienka/prysznice/scianki-prysznicowe są nadto bardzo łatwe w montażu. Tak naprawdę jedna osoba, nieszczególnie biegła w pracach remontowo-budowlanych zrobi to bez żadnego problemu. Montaż ścianki prysznicowej można porównać ze składaniem mebli, a nawet jest to prostsze. Wystarczy kilka prostych narzędzi, w tym śrubokręt, wiertarko-wkrętarka, miarka, poziomica i ołówek, a ścianka w zaledwie godzinę stanie na swoim miejscu. Nieco większym wyzwaniem może być położenie płytek oraz wykonanie odpływu. W tym zakresie można jednak skorzystać z pomocy fachowców, którzy odpowiednio uszczelnią podłogę, a dodatkowo wykonają spad, umożliwiający odpływ nadmiaru wody. Należy też pamiętać o wykończeniu styków ścianki z podłogą silikonem.

Łatwe do czyszczenia

Największą przewagą ścianek prysznicowych nad tradycyjnymi prysznicami z brodzikiem jest jednak łatwość ich czyszczenia. Prysznic ze ścianką nie posiada żadnych, trudno dostępnych miejsc. Nie ma w nim zakamarków, rolek, listew, zawiasów i ruchomych części. Do czyszczenia można używać standardowych środków chemicznych. Warto sięgnąć również po preparaty, które utrudniają osadzanie się wody na szybie i tworzenie nieestetycznych zacieków. Raz na jakiś czas trzeba też wymienić silikonową warstwę, oddzielającą szybę od podłogi. A gdzie kupić najlepsze ścianki prysznicowe? Warto wybierać sklepy oferujące solidne, wytrzymałe i niezawodne produkty. Polecamy Carrea.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zalety ścianek prysznicowych – dlaczego warto na nie stawiać?