Zaproś styl do swojego wnętrza – nowe modele drzwi marki ENTRA

sponsorowany

Nowoczesne drzwi wewnętrzne to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia wnętrza – coraz częściej to również jego ozdoba. Za pomocą odpowiednio dobranego modelu możemy sprawić, że aranżacja stanie się spójna i przytulniejsza, a styl, w jakim jest utrzymana, jeszcze bardziej czytelny i perfekcyjnie podkreślony. Marka ENTRA wzbogaciła swoją ofertę drzwi wewnętrznych ASILO o wzory, które idealnie wpisują się w różne trendy, w tym tak bardzo lubiane industrialny i minimalistyczny. Ponadto mamy do dyspozycji powiększone kolekcje SKANDIK i MODERNO, w których pojawiły się dekoracyjne frezy o ciekawym układzie. Warto też zwrócić uwagę na system przesuwny, a także na nowe forniry naturalne, zachwycające elegancją i jakością wykonania. W jaki sposób dopasować poszczególne modele do aranżacji wnętrz?

drzwi wewnętrzne orzechowe
Drzwi ASILO PERTINI 9 w kolorze orzech amerykański
Fot. ENTRA

Minimalizm w dwóch kolorach

Jeśli gustujemy w prostych, minimalistycznych formach, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na nudne, pozbawione wyrazu skrzydła drzwiowe. Prostota może być równie, a czasem nawet bardziej, interesująca niż wyszukana kompozycja lub nietuzinkowe zdobienia. Wystarczy dobry pomysł – a w tym przypadku jest to połączenie drzwi i ościeżnicy w różnych kolorach. Podstawowe elementy, które występują w niemal wszystkich systemach, zostały zestawione w oparciu o kontrast kolorystyczny, który czyni całość oryginalną, a przez to jeszcze bardziej pożądaną. Drzwi z linii ASILO LINATE 1 marki ENTRA możemy już kupić w tej intrygującej wersji, która pozwoli na stworzenie wyjątkowej aranżacji. Jednocześnie ten model będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukujemy pełnego skrzydła, pozbawionego przeszkleń i ozdobnych motywów.

Regulowana ościeżnica w kolorze czarnego jesionu świetnie współgra z gładką powierzchnią drzwi wykończonych jasnym dekorem - na przykład dębem polskim. Takie połączenie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ale nie tylko – będzie odpowiednie również do aranżacji industrialnej, zarówno w „klasycznym” wydaniu, jak i w wersji soft loft. Za pomocą ościeżnicy w ciemniejszym kolorze nawiążemy do tak modnych w ostatnich latach czarnych dodatków, które dodają wnętrzu charakteru, jednocześnie podnosząc elegancję całego projektu. Z kolei skrzydło w dębowym kolorze będzie się komponowało z drewnianymi elementami w pomieszczeniu sprawiając, że stanie się ono wizualnie cieplejsze i bardziej przytulne.

drzwi wewnętrzne dwukolorowe
Drzwi ASILO LINATE 1 w kolorze dąb polski (skrzydło) i jesion czarny (ościeżnica)
Fot. ENTRA

Nowe modele drzwi i detal, który robi wrażenie

Zwolennikom pełnych drzwi z pewnością przypadną do gustu modele FORME, nowość w ofercie marki ENTRA. Ozdobione przecinającymi się frezami doskonale uzupełnią nowoczesne wnętrze – szczególnie takie, któremu brakuje elementów dekoracyjnych. Tak oryginalnie wykończona powierzchnia będzie spełniała funkcję wielkoformatowej grafiki, subtelnie przyciągającej wzrok, ale nie dominującej nad całą aranżacją. Elegancko zaznaczone linie nie będą też konkurowały z bardziej wyrazistymi detalami, jeśli umieścimy takie w pobliżu. Drzwi z kolekcji FORME możemy wykorzystać do podkreślenia stylu, w jakim zostały zaprojektowane meble pozbawione klasycznych uchwytów. Nie mniej ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie układu frezów jako inspiracji do stworzenia podobnych frontów w szafkach kuchennych lub salonowych.

białe drzwi wewnętrzne
Drzwi ASILO FORME 1 w kolorze szara platyna
Fot. ENTRA

System drzwi przesuwnych LOFT 

Drzwi przesuwne to przede wszystkim oszczędność miejsca. Świetnie sprawdzają się we wnętrzach o skromnym metrażu, a także wszędzie tam, gdzie otwieranie tradycyjnego skrzydła mogłoby doprowadzić do kolizji ze stojącymi w pobliżu meblami lub sprzętami. Nie oznacza to jednak, że nie nadają się do bardziej przestronnych pomieszczeń. Wręcz przeciwnie – możemy zastosować je również w spiżarni przylegającej do kuchni, gabinecie czy garderobie. Nowy przesuwny LOFT, dostępny w ofercie ENTRA, oferuje o wiele więcej. W połączeniu ze skrzydłami drzwiowymi z linii SKANDIK tworzy niezwykłą kompozycję, która na nowo definiuje pojęcie drzwi przesuwnych. Powierzchnia ozdobiona nietypowym tłoczeniem pozwala dopasować całość do aranżacji w stylach industrialnym i skandynawskim, a także, w nieco przewrotny sposób, do stylu glamour. Inspiracja do stworzenia systemu przesuwnego LOFT została zaczerpnięta częściowo z trendu country, a częściowo właśnie z przemysłowego, co świetnie oddają metalowe detale wykończone w czarnym, matowym kolorze. Śnieżna biel skrzydła sprawia, że zarówno tłoczenia, jak i klamka, są jeszcze lepiej widoczne – co można wykorzystać jako nawiązanie do innych elementów we wnętrzu. Linia SKANDIK została wzbogacona o nowe wzory, dzięki którym mamy do dyspozycji większą paletę dekoracyjną. Biały kolor będzie dodatkowym atutem tych modeli, jeśli planujemy aranżację w jasnych barwach.

białe drzwi przesuwne
System drzwi przesuwnych LOFT i skrzydło ASILO SKANDIK 3 w kolorze śnieżna biel
Fot. ENTRA

Drzwi podwyższone – kiedy warto je wybrać?

Ten model pomoże w optycznym podniesieniu sufitu, szczególnie, jeśli zestawimy go z nieco ciemniejszym tłem w postaci koloru na ścianie. Zastosowanie takiego zabiegu sprawi, że wnętrze będzie się wydawało wyższe niż jest w rzeczywistości. Ciekawym pomysłem będzie też umieszczenie ich w pobliżu zabudowy meblowej, również zaplanowanej od podłogi do sufitu. Drzwi MODERNO 7 to nowość, która dołączyła do wcześniejszych modeli z tej serii, na czele z bestsellerem o nazwie MODERNO 1. Efekt wydłużonych drzwi został tu uzyskany poprzez dodanie panelu do ościeżnicy regulowanej. Całość występuje w dwóch wersjach wymiarowych – o łącznej wysokości 270cm (do samodzielnego przycięcia) lub z panelem o wysokości 20cm.

białe drzwi wewnętrzne do sufitu
Drzwi ASILO MODERNO 7 w kolorze szara platyna
Fot. ENTRA

Drzwi fornirowane – ukłon w stronę natury

Wśród nowości, jakie marka ENTRA wprowadziła na rynek, znajdziemy nie tylko skrzydła drzwiowe, ale również wykończenia. Warto zwrócić szczególną uwagę na trzy nowe forniry naturalne: jesion czarny, jesion oraz dąb rustykalny. Ten rodzaj wykończenia charakteryzuje się głęboką strukturą drewna z widocznymi fladrami, czyli usłojeniem. Ponadto na powierzchni mogą się pojawić przebarwienia, sęki i nieregularności – żaden z tych detali nie psuje jednak efektu wizualnego. Jest wręcz przeciwnie, podkreślają one naturalne pochodzenie produktu poprzez nawiązanie do cech drewna. Subtelna struktura na powierzchni drzwi spełnia funkcję dekoracyjną, jednocześnie nie rzucając się zbyt mocno w oczy. Drzwi z linii AOSTA możemy zamówić z dodatkowym elementem ozdobnym w postaci czarnych pasków, które są nowością w ofercie. Dzięki temu mamy możliwość ujednolicenia kolorystyki poprzez dobranie takich samych: klamki, zamka i zawiasów. Za pomocą modeli z tej linii uzupełnimy aranżację, w której występują drewniane lub fornirowane meble i dodatki. 

drzwi wewnętrzne fornirowane
Drzwi ASILO AOSTA 8 w kolorze jesion
Fot. ENTRA

Dlaczego warto wybrać drzwi wewnętrzne marki ENTRA?

Mnogość wzorów i kolorów to nie jedyne zalety, jakimi charakteryzują się drzwi wewnętrzne tego producenta. Jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że drzwi marki ENTRA spełnią wymagania każdej osoby planującej remont lub urządzanie nowego lokum. System bezprzylgowy (nazywany inaczej amerykańskim) to synonim elegancji, a pełne, wzmocnione stalowymi elementami skrzydła zapewniają odpowiednią izolację akustyczną. Ponadto drzwi wewnętrzne ASILO zamykają się bezszelestnie ze względu na zastosowany zamek magnetyczny, są też łatwe w regulowaniu – wykorzystanie wytrzymałych zawiasów, z możliwością regulacji w trzech kierunkach bez konieczności demontażu drzwi.

drzwi wewnętrzne fornirowane
Drzwi ASILO AOSTA 4 w kolorze dąb natura
Fot. ENTRA

Skomentuj:

Zaproś styl do swojego wnętrza – nowe modele drzwi marki ENTRA