Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zjawiskowe kolekcje Ceramiki Tubądzin nagrodzone „Perłami Ceramiki”

mat. partnera

Architekci, projektanci i dystrybutorzy nagrodzili kolekcje Boho i Sophisticated kreacji Macieja Zienia oraz kolekcję Macchia. Produkty Grupy Tubądzin zostały docenione za piękne, wyróżniające się wzornictwo, bogactwo elementów oraz za kunszt detali i dekoracji.

Gala Perły Ceramiki UE 2021
Gala Perły Ceramiki UE 2021
mat. prasowe

16 marca w Warszawskim Domu Technika NOT, odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu Perły Ceramiki UE 2021, który organizowany jest od 2004 r. przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Partnerem wydarzenia jest także firma CAD Projekt K&A, a honorowym mecenasem Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Perły Ceramiki UE cieszą się dużą popularnością wśród producentów płytek ceramicznych i są pozytywną rekomendacją dla dystrybutorów oraz klientów. Konkurs składa się z trzech etapów. Osoby związane z projektowaniem, wzornictwem czy architekturą nominują na poszczególnych szczeblach wybrane kolekcje, a następnie typują zwycięzców. W tym roku trzy kolekcje Ceramiki Tubądzin – Boho, Sophisticated, Macchia – zwyciężyły w aż pięciu kategoriach.

Bardzo się cieszymy z nagród dla naszych kolekcji. Dla Grupy Tubądzin zawsze najważniejsza jest piękne wzornictwo, bogactwo wzorów, dekoracji i najwyższa jakość wykonania. Nasze możliwości technologiczne są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie, co zostaje docenione przez architektów, dystrybutorów i klientów na całym świecie. Kunszt produkcji to wielka przewaga, ale produkty Ceramiki Tubądzin to także wyróżniający się design na najwyższym światowym poziomie. Od lat współpracujemy z wybitnymi projektantami. Nasza współpraca z Maciejem Zieniem trwa już 13 lat i praktycznie każda z jego nowości zdobywa uznanie środowiska i podbija serca miłośników dobrego wzornictwa. Mamy też niezwykle utalentowany zespół projektowy TU_Kolektyw. Naszą misją jest tworzyć piękno, które nie przemija.

mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, który w imieniu firmy odebrał Perły Ceramiki UE 2021.
Gala Perły Ceramiki UE 2021
Gala Perły Ceramiki UE 2021
mat. prasowe

Kolekcja Boho otrzymała laur Perły Ceramiki 2021 oraz Perły Ceramiki Architektów – użytkowników CAD Decor. Została doceniona za bogactwo i różnorodność wzorów oraz kolorów, które dają nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza. Najnowsza propozycja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin powstała z inspiracji motywami etnicznymi oraz barwami ziemi. Kolekcja łączy proste formy z oryginalnym rękodziełem, dając artystyczną swobodę i niewymuszoną lekkość ekspresji. Spokojna tonacja kolorystyczna, przechodząca od klasycznej bieli przez intensywną czerń, aż do dżinsowego odcienia błękitu tworzyć eklektyczne wnętrze bliskie naturze.

Kolekcja Boho kreacja Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin
Kolekcja Boho kreacja Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin
Fot. Tubądzin

Perła Ceramiki 2021 i Perła Ceramiki Dystrybutorów 2021 przyznana została kolekcji Sophisticated również kreacji Macieja Zienia. Tym razem jury zachwyciło się detalami i dekoracyjnymi elementami, w szczególności ciemnozieloną kolorystyką płytek z motywem palmety oraz sześcioramienną złotą rozetą. Dopełnieniem kolekcji jest marmur, który pojawia się tutaj w dwóch odsłonach – klasycznej, biało-szarej wersji i w formie czarnego szklanego dekoru z zieloną żyłką. Całość dodaje wnętrzu modnego i eleganckiego charakteru.

Kolekcja Sophisticated kreacja Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin
Kolekcja Sophisticated kreacja Maciej Zień dla Ceramiki Tubądzin
Fot. Tubądzin

Uznanie zyskała także kolekcja Macchia, inspirowana śródziemnomorskim terazzo. Intrygująca paleta barw sprawia, że płytki o wzorze lastryko to zupełnie nowe spojrzenie na włoską klasykę. Duże fragmenty kamyków tworzą wyraźną, dynamiczną strukturę. Przypominają szlachetny, gładko wypolerowany kamień, który odbija światło, dzięki czemu powierzchnia mieni się subtelnym blaskiem na tle głębokiego matu.

Kolekcja Macchia Ceramika Tubądzin
Kolekcja Macchia Ceramika Tubądzin
Fot. Tubądzin
    Więcej o:

Skomentuj:

Zjawiskowe kolekcje Ceramiki Tubądzin nagrodzone „Perłami Ceramiki”