120-metrowy dom pod Warszawą: eleganckie wnętrza projektu pracowni Interiorsy
Wnętrze domu stworzonego dla młodego inwestora, który szczególnie ceni harmonię z naturą, charakteryzuje się jasnymi, stonowanymi kolorami, użyciem wysokiej jakości materiałów oraz ozdobami inspirowanymi światem przyrody.
Spójny projekt aranżacji domu
Usytuowany pod Warszawą dom o powierzchni 120 metrów stanowi prawdziwe schronienie i oazę spokoju, jednakże nie pozbawione bogactwa aranżacyjnych detali. Przestrzeń stworzona dla młodego, ambitnego lekarza, który całkowicie poświęcił się zawodowi medycznemu, zachwyca swoją subtelnością, nie tracąc przy tym na zróżnicowaniu elementów wyposażenia. To rezultat pracy architektów z pracowni Interiorsy, którzy w stylistyce opartej na delikatnych odcieniach bieli i ciepłych pastelach wprowadzili też wyraziste elementy. Wnętrze charakteryzują wysokiej jakości materiały oraz modne tapety inspirowane naturą.
Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco.
Naturalne materiały i wzory inspirowane naturą
Kwiatowe wzory na tapetach są nie tylko uzasadnionym, ale również bardzo trafnym wyborem. Nadają one pomieszczeniom przyjemną atmosferę, łamiąc monotonię jednolitej kolorystyki. Delikatne wzory roślin w pastelowych odcieniach przyciągają uwagę i nadają wyjątkowego charakteru. Doskonałym przykładem może być łazienka, która mimo niewielkiego rozmiaru zachwyca pomysłem na aranżację. Duże kwiaty w odcieniach mięty z dodatkami delikatnego różu tworzą efekt "wow". Całość podkreślają zaokrąglone formy mebli (również w kolorze mięty), a wzmacniają to wrażenie lustrzane panele sięgające od podłogi do sufitu.
Innymi technikami aranżacyjnymi są: charakterystyczne listewki, ozdobne elementy z blachy w kolorze złota i srebra, detale nawiązujące do stylu art déco oraz dekoracyjne oświetlenie. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, również odgrywają istotną rolę w kształtowaniu wyglądu wnętrz. Dodają nutkę luksusu, która subtelnie zachęca do relaksu i odpoczynku. Pomimo minimalistycznego układu i czystości wnętrz, widać w nich także elementy klasycznej elegancji. Na przykład w kuchni fronty mebli zdobią tradycyjne ramiaki, a złote elementy stylizowanej armatury i uchwytów podkreślają inspiracje minionymi epokami.
W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa.
Co więcej, dzięki subtelnej grze detali, można ją każdego dnia na nowo odkrywać, ciesząc się każdym dogłębnie przemyślanym elementem aranżacyjnym, tworzącym jedną, spójną całość.
- Więcej o:
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie
Dom pokazowy w inwestycji Borowiecka Park - wnętrza projektu Decoroom
Wrocławski apartament pełen stylu i elegancji
Betonowy domek w górach – surowa elegancja w sercu natury
Kompaktowe mieszkanie na warszawskim Grochowie: funkcjonalność i styl w jednym