5 kroków do czystego powietrza w pokoju dziecka według Panasonic
Wybór odpowiedniej, nieuczulającej farby i koloru ścian, mebli czy zabawek – od tego najczęściej zaczyna się urządzenie pokoju dla dziecka. Rodzice urządzają pokój tak, by zapewnić swojemu dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa. Tym, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia dzieci jest odpowiednia jakość powietrza – zagrożenie stanowi nie tylko smog, ale także unoszące się drobinki kurzu, pyłki roślin i grzyby. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest największym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia . Właśnie z tego względu, bezpieczne wnętrze to takie, w którym dziecko może bezpiecznie oddychać czystym, pozbawionym zanieczyszczeń oraz wirusów i alergenów powietrzem.
Poradnik jest elementem akcji Panasonic „Miliony oddechów”, w ramach której firma wyposaży 100 żłobków w 3 województwach w Polsce w oczyszczacze powietrza Panasonic F-VXR35G zapewniając dzieciom bezpieczne warunki także poza domem
W Panasonic rozumiemy, że bezpieczeństwo dzieci jest dla rodziców najważniejsze. Jakość powietrza w żłobkach, gdzie każdego dnia ich dzieci spędzają kilka godzin jest więc równie ważna, jak warunki, które panują w domu. Najmłodsze pokolenie właśnie w żłobkach bierze „Miliony oddechów”
Zapraszamy do poradnika, jak dbać o czyste powietrze w pokoju dziecka.
1. Regularnie wycieraj kurze
Idealne meble w pokoju małego dziecka to takie, które można łatwo czyścić mokrą szmatką i tym samym usuwać kurz i alergeny gromadzące się na ich powierzchni. Zabawki dobrze przechowywać w pojemnikach z przykrywką, by w ich zakamarkach nie gromadził się kurz.
2. Pierz maskotki
Ulubione zabawki, ale także pościel, zasłony i firanki gromadzą w sobie duże ilości kurzu i alergenów. Wystarczy je poruszyć, by szkodliwe dla zdrowia roztocza czy drobinki zaczęły unosić się w powietrzu. Z tego powodu zabawki i elementy tekstylne powinny być w miarę możliwości często prane (nawet raz na dwa tygodnie).
3. Codziennie otwieraj okno
Niezależnie od pory roku, dobrze wietrzyć pomieszczenie każdego dnia. Zimą wystarczy otworzyć okno tylko na kilka minut. Mroźną aurę, gdy wilgotność powietrza jest stosunkowo niska, warto wykorzystać także do wietrzenia pościeli – dzięki temu w ciągu kilku godzin można odświeżyć kołdry i poduszki.
4. Utrzymuj odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza
Wbrew pozorom wysoka temperatura oraz wysoka wilgotność nie są korzystne dla zdrowia dziecka. W pokoju powinna na stałe panować temperatura 20-22 stopnie Celsjusza, a wilgotność mieścić się w granicach 40-60%. Utrzymywanie takich warunków zapewnia zdrową atmosferę, w której nie rozwijają się roztocza i grzyby.
5. Używaj oczyszczacza powietrza
Jednym z najważniejszych urządzeń, które pomogą utrzymać dobrą i bezpieczną atmosferę w pokoju dziecka są oczyszczacze powietrza. Przykładem urządzenia, które nie tylko oczyszcza powietrze ze smogu i usuwa 99,84 % wirusów i alergenów unoszących się w powietrzu przez cały rok, ale także pełni funkcję nawilżacza utrzymującego optymalny poziom wilgotności powietrza oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy jest Panasonic F-VXR35G. Wyposażenie pokoju w tego rodzaju sprzęt pozwoli spać spokojnie zarówno dziecku, które przez całą dobę będzie mogło oddychać czystym powietrzem, jak i rodzicom, którzy tym samym zapewnią swojemu maleństwu bezpieczeństwo.
W Panasonic wierzymy, że odpowiedzialność za zdrowie naszych dzieci to nie tylko przeciwdziałanie skutkom zanieczyszczeń powietrza (akcja „Miliony oddechów”), ale także, że to działania skierowane na przyszłość. Właśnie dlatego nasze fabryki spełniają najostrzejsze normy, a w procesie produkcji dążymy do maksymalnego zmniejszenia śladu węglowego.
- Więcej o:
Biurko idealne - 10 propozycji nie tylko dla uczniów
Jak wybrać lampkę biurkową?
Jak stworzyć pokój marzeń dla Twojego dziecka? Zainspiruj się meblami od marki VOX
Powrót do szkoły - pokój dla ucznia
Back to school, czyli jak stworzyć idealną przestrzeń do nauki
Pokój gotowy na rok szkolny
Przestrzeń nastolatka - jak ją urządzić?
Funkcjonalna sypialnia nastolatka