Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało

red.

W naszym pokoju są dwa pokoje: sypialnia i dzienny połączony z aneksem kuchennym. Na razie to wystarcza, ale już teraz myślimy o wydzieleniu trzeciego pokoju, w przyszłości przeznaczonego dla dziecka. Nie wiemy jednak, gdzie znaleźć na niego miejsce - i czy jest to w ogóle możliwe? Aneks kuchenny można przenieść do przeciwległego narożnika, tam też są piony instalacyjne. W naszej sypialni przydałaby się pojemna szafa. Dorota i Igor

Rozwiązanie 1: w centrum mieszkania

Justyna Burdow-Gołoś

Państwa SYPIALNIĘ, nieznacznie pomniejszoną na korzyść nowego pomieszczenia, urządziłam w mniejszym z dwóch istniejących pokojów. Prócz łóżka i komody (ewentualnie toaletki) mieszczą się w niej dwie szafy różnej wielkości. Ponadto przy drzwiach wejściowych do mieszkania powstała garderoba i niewielka szafa na okrycia wierzchnie.

Aneks kuchenny zaplanowałam we wskazanym przez Państwa miejscu (dzięki instalacji wodno-kanalizacyjnej i wentylacyjnej w narożniku taka zmiana była możliwa). Tuż przy KUCHNI znajduje się kąt jadalny, a dalej, blisko drzwi balkonowych - wypoczynkowy. Naprzeciwko kanapy stoi nowoczesna meblościanka przeznaczona m.in. na sprzęt RTV.

W ŁAZIENCE, pomniejszonej o wnękę na przedpokojową szafę, proponuję zainstalować wygodną kabinę prysznicową (100 x 80 cm). Jest tu również umywalka, podwieszony sedes oraz - w rogu przy drzwiach - płytka pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: mały aneks w narożniku

Krzysztof Radzanowski

W małej SYPIALNI nie ma okna, dlatego sporą część ściany oddzielającej ją od aneksu wypoczynkowego proponuję przeszklić, np. przepuszczającymi światło luksferami. Dzięki znajdującemu się tutaj pionowi instalacyjnemu nowe pomieszczenie ma zapewnioną wentylację.

Fragment ściany między aneksem kuchennym a mniejszym pokojem (w przyszłości przeznaczonym dla dziecka) został nieco przesunięty. W uzyskanym w ten sposób miejscu umieściłem główny blat roboczy w kształcie litery L, a przy pionie instalacyjnym - lodówkę i dużą szafkę cargo. Z otwartą KUCHNIĄ sąsiaduje kąt jadalny. Część wypoczynkową od kuchni oddziela ścianka, przy której znajduje się szafka na sprzęt RTV.

ŁAZIENKA jest wyposażona w asymetryczną wannę narożną (90 x 150 cm), podwieszony sedes i umywalkę. Przy drzwiach, we wnęce wydzielonej ścianką, jest schowek na dużą pralkę (60 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało