Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

48,6 m kw., dla 4 osób: gdy rodzina się powiększa

Red.

Już niedługo urodzi nam się drugie dziecko. Na razie ustawimy łóżeczko w naszej sypialni, ale za jakiś czas trzeba będzie przeprowadzić synka do jego własnego pokoju. Zajmie wtedy naszą dotychczasową sypialnię, a my przeniesiemy się do pokoju dziennego - prosimy o pomoc w jego urządzeniu. Zastanawiamy się również, gdzie zaplanować szafy wnękowe i inne potrzebne schowki. Katarzyna z Warszawy

Rozwiązanie 1: zaciszne pokoiki

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIĘ urządziłam przy ŁAZIENCE przesuniętej w stronę jednego z POKOI DZIECIĘCYCH. Z POKOJEM DZIENNYM, do którego wchodzi się teraz z PRZEDPOKOJU przez drzwi w skośnej ściance, łączy ją szerokie przejście. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Lodówkę umieściłam w zbudowanej przy wejściu wnęce.

Miejscem do spania dla rodziców jest rozkładana kanapa narożna w POKOJU DZIENNYM. We wnęce przy ścianie wydzielającej KUCHNIĘ stoi szafka na sprzęt RTV. W pomieszczeniu zmieścił się również stół. W każdym z POKOI DZIECIĘCYCH

oprócz łóżka i biurka zaplanowałam niewielkie szafy. Dwie szafy (w tym jedna duża) są również w PRZEDPOKOJU.

ŁAZIENKA ma teraz korzystniejszy kształt niż na planie wyjściowym. Proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową, sedes oraz umywalkę. Wąska wnęka przy pionie instalacyjnym to dobre miejsce na otwieraną od góry pralkę.

Rozwiązanie 2: na swoim miejscu

Krzysztof Radzanowski

POKÓJ DZIENNY został nieco powiększony kosztem sąsiadującego z nim pokoju dziecka. KUCHNIA z ciągiem roboczym w kształcie litery L jest przesłonięta ścianką, przy której od strony pokoju stoi duża szafka RTV (ewentualnie nowoczesna zabudowa). Przy ścianie naprzeciwko jest miejsce na rozkładaną kanapę narożną.

Szafy ubraniowe znajdują się w obydwóch POKOJACH DZIECIĘCYCH oraz w PRZEDPOKOJU - w nim zaplanowałem również płytkie szafki, przeznaczone m.in. Na buty i drobny sprzęt domowy. Zamykane schowki są też w POKOJU DZIENNYM, przy drzwiach.

W ŁAZIENCE proponuję zbudować wnękę na kabinę prysznicową, nieznacznie wysuniętą na POKÓJ DZIENNY. W drugiej, mniejszej wnęce, stoi płytka pralka. W głębi pomieszczenia zostały zainstalowane podwieszony sedes i umywalka.

    Więcej o:

Skomentuj:

48,6 m kw., dla 4 osób: gdy rodzina się powiększa