48,6 m kw., dla 4 osób: gdy rodzina się powiększa

Red.

Już niedługo urodzi nam się drugie dziecko. Na razie ustawimy łóżeczko w naszej sypialni, ale za jakiś czas trzeba będzie przeprowadzić synka do jego własnego pokoju. Zajmie wtedy naszą dotychczasową sypialnię, a my przeniesiemy się do pokoju dziennego - prosimy o pomoc w jego urządzeniu. Zastanawiamy się również, gdzie zaplanować szafy wnękowe i inne potrzebne schowki. Katarzyna z Warszawy

Trzypokojowe, 48,6 m kw., dla 4 osób.
Trzypokojowe, 48,6 m kw., dla 4 osób.
Rozwiązanie 1: zaciszne pokoiki

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIĘ urządziłam przy ŁAZIENCE przesuniętej w stronę jednego z POKOI DZIECIĘCYCH. Z POKOJEM DZIENNYM, do którego wchodzi się teraz z PRZEDPOKOJU przez drzwi w skośnej ściance, łączy ją szerokie przejście. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Lodówkę umieściłam w zbudowanej przy wejściu wnęce.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięMiejscem do spania dla rodziców jest rozkładana kanapa narożna w POKOJU DZIENNYM. We wnęce przy ścianie wydzielającej KUCHNIĘ stoi szafka na sprzęt RTV. W pomieszczeniu zmieścił się również stół. W każdym z POKOI DZIECIĘCYCH

oprócz łóżka i biurka zaplanowałam niewielkie szafy. Dwie szafy (w tym jedna duża) są również w PRZEDPOKOJU.

ŁAZIENKA ma teraz korzystniejszy kształt niż na planie wyjściowym. Proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową, sedes oraz umywalkę. Wąska wnęka przy pionie instalacyjnym to dobre miejsce na otwieraną od góry pralkę.

Rozwiązanie 2: na swoim miejscu

Krzysztof Radzanowski

POKÓJ DZIENNY został nieco powiększony kosztem sąsiadującego z nim pokoju dziecka. KUCHNIA z ciągiem roboczym w kształcie litery L jest przesłonięta ścianką, przy której od strony pokoju stoi duża szafka RTV (ewentualnie nowoczesna zabudowa). Przy ścianie naprzeciwko jest miejsce na rozkładaną kanapę narożną.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Szafy ubraniowe znajdują się w obydwóch POKOJACH DZIECIĘCYCH oraz w PRZEDPOKOJU - w nim zaplanowałem również płytkie szafki, przeznaczone m.in. Na buty i drobny sprzęt domowy. Zamykane schowki są też w POKOJU DZIENNYM, przy drzwiach.

W ŁAZIENCE proponuję zbudować wnękę na kabinę prysznicową, nieznacznie wysuniętą na POKÓJ DZIENNY. W drugiej, mniejszej wnęce, stoi płytka pralka. W głębi pomieszczenia zostały zainstalowane podwieszony sedes i umywalka.

Skomentuj:

48,6 m kw., dla 4 osób: gdy rodzina się powiększa