Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2014 - Kropka w Gdyni

Redakcja

Maleńkie bistro w miejscu po starym kiosku

Kropka to malutkie, oryginalne bistro mieszczące się w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej 87, w którym serwowane są robione na miejscu zapiekanki z domowymi sosami, kanapki i włoska  kawa.

Lokal powstał w miejscu po starym kiosku Ruchu. Zadanie nie było łatwe, bo jego całkowita powierzchnia to zaledwie 11,5 m kw. Zaprojektowali go architekci z PB STUDIO we współpracy z Filipem Kozarskim. Zarówno nazwa, jak i wystrój Kropki inspirowane są niewielką przestrzenią lokalu. Głównym elementem jest '' pegboard'' czyli perforowana tablica stosowana najczęściej w warsztatach.

Ten materiał pasuje do Kropki jak ulał. Dzięki niemu mogliśmy umieścić na ścianach wiele elementów, takich jak pachnące zioła czy przybory kuchenne.

- mówią właściciele.

Dominują tu czerń i biel, które przełamano kolorem żółtym. Pojawia się on na licznych dodatkach. Ciekawym elementem jest też w pełni otwierana witryna, dzięki której udało się zatrzeć granicę między wnętrzem, a przestrzenią zewnętrzną. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny żółty pochwyt, zaprojektowany przez architektów specjalnie dla Kropki.

Kropka

ul. Świętojańska 87 Gdynia

Skomentuj:

Ale lokale 2014 - Kropka w Gdyni