Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fototapety 3D – recepta na mały salon

artykuł zewnętrzny

Aranżacja małego salonu to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć, jak zagospodarować funkcjonalnie przestrzeń, jaką kolorystykę wprowadzić, i jakie triki zastosować, by metraż wydawał się większy. Na szczęście w tym artykule jest wszystko, co trzeba wiedzieć!

.
.
Myloview

Przestronny salon to marzenie każdego, ale nie tak łatwo je spełnić. Jeśli nie posiada się dużego metrażu, mogłoby się wydawać, że trzeba się z tym po prostu pogodzić, bo nie da się przecież w magiczny sposób wyczarować dodatkowych metrów. Tymczasem w świecie aranżacji wnętrz mamy do dyspozycji dekoracje ścienne 3d, które pozwolą odmienić charakter niewielkiego pomieszczenia.

Fototapety, bo o nich mówimy, to jeden z najlepszych sposób na to, by przekształcić mały pokój w przestronny salon. Dzięki temu, że montaż jest prosty, taką metamorfozę można przeprowadzić naprawdę błyskawicznie.  

Aranżacja małego salonu – na to warto zwrócić uwagę!

Z pewnością każdy z nas korzysta w życiu z różnych trików – na przykład urodowych lub modowych. Dobry podkład ukryje cienie pod oczami, a buty na platformie sprawią, że staniemy się wyżsi. Podobne zabiegi można zastosować w świecie dekoracji wnętrz. Weźmy pod lupę niewielki salon. Aranżacja małego pokoju wymaga odpowiedniego podejścia do przestrzeni. By metraż wydawał się większy, niż jest w rzeczywistości, warto wcielić w życie 3 proste pomysły.

Po pierwsze, minimalizm. Chodzi o to, by w pomieszczeniu znalazły się tylko te meble i sprzęty, które naprawdę są nam potrzebne. Wszystko inne powinno zniknąć, by nie zajmowało przestrzeni. Będziemy zaskoczeni, jak wiele może zmienić takie oczyszczenie salonu. Warto zwrócić uwagę także na różnego rodzaju bibeloty. One także pomniejszą optycznie metraż.   

Po drugie, jasna tonacja salonu. Jasne kolory doświetlą pokój i sprawią dzięki temu, że pomieszczenie będzie się wydawać większe. Dużą popularnością w tym roku cieszy się beżowy total look, czyli stylizacje w całości urządzone w różnych odcieniach beżu, ale dobrym pomysłem będą także pastelowe lub jasno-szare kolory. Chodzi o to, by w salonie nie było zbyt wiele różnych kolorów.    

Po trzecie, fototapeta 3d. Do salonu, który jest niewielki, taka propozycja jest strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Dekoracje na ścianę 3d, czyli wyjątkowe właściwości fototapet

Dekoracje na ścianę 3d mogą nie tylko zdobić – będą pełnić także bardzo praktyczną funkcję w przestrzeni i warto to podkreślić. Niektórzy z nas mogą bowiem myśleć o takiej ozdobie jak o niepotrzebnym wydatku. Bez akcentów dekoracyjnych można przecież funkcjonować w domowym zaciszu. W tym wypadku jednak fototapety 3d do salonu pozwolą uporać się z mankamentem jakim jest niewielki metraż. 

Na jakiej zasadzie działają więc takie ozdoby? Nie jest to żadna magia, lecz zwyczajne złudzenie optyczne. Bryty przedstawiają przestrzenne kompozycje, które wprowadzają do pokoju iluzję głębi. Zamieniają płaską ścianę na przykład w rozległy pejzaż lub pokrywają ją wzorem z deseniem 3D, który nadaje ścianie reliefowy charakter. Dzięki temu, że obecnie fototapety drukowane są w bardzo wysokiej rozdzielczości, takie przedstawienia prezentują się zjawiskowo.  

W przypadku takich motywów warto zadbać o to, by pokrytą wzorem ścianę zasłaniało jak najmniej mebli. Wówczas efekt 3D będzie lepszy. Istotne jest również to, by dopasować fototapetę to stylu, w jakim urządzony jest pokój. Ścienna dekoracja powinna się harmonijnie prezentować z wystrojem.

Kluczową rolę odgrywa również kolorystyka – zwłaszcza w przypadku abstrakcyjnych wzorów z deseniami 3D. Gdy wzór będzie utrzymany w takiej samej lub zbliżonej tonacji co ściany, optyczne powiększenie salonu przyniesie lepsze rezultaty niż wtedy, gdy przedstawienie będzie w zupełnie innym kolorze.   

Oto fototapety 3d do salonu, które cieszą się popularnością

Wiemy już, że wzory w 3d to dobry pomysł, by optycznie powiększyć mały salon, dlatego teraz zaprezentujemy propozycje, które cieszą się dużą popularnością i pasują do wielu różnych aranżacji.

Wybrane pomysły pochodzą ze sklepu Myloview który oferuje szeroki wachlarz najrozmaitszych motywów.  

· Malownicze pejzaże

Pierwsza propozycja nie tylko optycznie powiększy salon, ale pozwoli wprowadzić do wystroju odrobinę przyrody. Rozległe krajobrazy z pewnością zmienią postrzeganie metrażu. W tej roli najlepsze okażą się na przykład morskie wybrzeża, górskie łańcuchy i widziane z lotu ptaka lasy. Oryginalnym pomysłem jest także przedstawienie nieba z delikatnymi, pierzastymi obłokami, podświetlonymi złotymi promieniami słońca.

· Trójwymiarowe desenie

Przestrzenne desenie to pomysł dla tych, którzy są miłośnikami minimalistycznych aranżacji i nie chcą wprowadzać do pokoju krajobrazu, który będzie rozpraszał ich uwagę. Geometryczne wzory będą pasować do skandynawskiego, industrialnego i właśnie minimalistycznego wystroju. Taka kompozycja może prezentować przestrzenną mozaikę o wystających elementach, unoszące się w powietrzu sześciany lub krystaliczną formę przywodzącą na myśl origami.

· Tunele i mosty

Do ostatniej grupy wzorów należą przedstawienia architektury. To propozycja dla miłośników życia w dużym mieście. Fototapeta prezentująca na przykład Most Brookliński widziany z perspektywy idącego nim przechodnia z pewnością powiększy optycznie salon. Na uwagę zasługuje także tunel – nie tylko metra i kolejowy, ale także nieco abstrakcyjna w wyrazie konstrukcja o ascetycznej i minimalistycznej formie przywodząca na myśl wnętrze statku kosmicznego.

Mały salon nie jest problemem. Jest wyzwaniem. A wiedząc, jakie narzędzia są do dyspozycji, można wziąć sprawy w swoje ręce i w oka mgnieniu optycznie powiększyć niewielki metraż. Jasna kolorystyka, minimalistyczny wystrój i fototapeta 3D to zestawienie, które naprawdę zdziała cuda!  

    Więcej o:

Skomentuj:

Fototapety 3D – recepta na mały salon