Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Automatyczny odkurzacz z funkcją mopowania – rozwiązanie na każdą kieszeń

AZ

Dziś trudno nam docenić zalety zwykłego odkurzacza. Przez ponad 70 lat jego obecności w naszych domach zdążyliśmy się przyzwyczaić do dobrodziejstw, jakie nam oferuje. Jednak współczesne tempo życia, a także możliwości techniczne sprzętu elektronicznego sprawiają, że obecnie możemy liczyć na jeszcze więcej udogodnień niż dotąd. Trywialną, a jednocześnie niezbędną czynność, jaką jest sprzątanie możemy zlecić robotowi.Mowa oczywiście o odkurzaczach automatycznych, które nie tylko z powodzeniem zastępują wymagające obsługi urządzenia ręczne do zamiatania, ale także doskonale mopują podłogi. Dzięki takim rozwiązaniom możemy liczyć na wykonanie czasochłonnych i niezbyt emocjonujących prac nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Automatyczny odkurzacz z funkcją mopowania – rozwiązanie na każdą kieszeń
Automatyczny odkurzacz z funkcją mopowania – rozwiązanie na każdą kieszeń
MI STORE

Dlaczego warto zamienić zwykły odkurzacz na automatyczny?

Odpowiedź na postawione w tytule tego akapitu pytanie jest oczywista – odkurzacze automatyczne wykonują za nas czasochłonne, często nielubiane, lecz potrzebne czynności. Przy zakupie urządzenia pojawić się może jednak szereg wątpliwości. Czy rzeczywiście odkurzacz automatyczny sprząta dokładnie? Czy nie uszkodzi się, kiedy najedzie na przeszkodę, albo czy nie spadnie ze schodów podczas pracy?

Dostępne na rynku odkurzacze znanych marek, zanim trafiły do regularnej produkcji, przeszły szereg testów, które gwarantują ich niezawodną pracę. Urządzenia posiadają wbudowane czujniki, które chronią je przed najazdem na przeszkodę, dlatego nie tylko nie uszkodzą się podczas pracy, ale również nie uszkodzą twoich mebli czy innego wyposażenia mieszkania. Nie spadną również ze schodów czy innych uskoków.

A co z dokładnością sprzątania? Doskonałą odpowiedzią na to pytanie jest każdy odkurzacz automatyczny Xiaomi. Producent zaplanował dla niego ścieżkę, która symuluje pracę ręczną oraz wielokrotne, dwukierunkowe czyszczenie. Dzięki odpowiedniemu programowi odkurzacz nie tylko dokładnie zamiata, ale również mopuje każde pomieszczenie.

odkurzacz mi robot-vacuum mop pro white
odkurzacz mi robot-vacuum mop pro white
MI STORE

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz automatyczny?

Odkurzacze automatyczne pracują opierając się na obliczeniach dokonywanych w procesorze. Urządzenia Xiaomi posługują się czujnikami LDS, które skanują pomieszczenie dostarczając odpowiednie dane do procesora, który na tej podstawie zarządza pracą odkurzacza.

Co ciekawe, system LDS pozwala na skanowanie i czyszczenie pomieszczeń również w nocy, w całkowitych ciemnościach. W przypadku większych mieszkań i domów jest to istotna funkcjonalność, ponieważ dzięki niej możemy zaplanować sprzątanie podczas nocnego wypoczynku, żeby od razu po wstaniu z łóżka cieszyć się czystymi podłogami.

Oczywiście wybierając odpowiednie urządzenie, należy wziąć pod uwagę również inne parametry techniczne takie jak:

 • obecność czujników chroniących przed kolizją i upadkiem urządzenia (np. ze schodów),
 • możliwość pokonywania niewielkich przeszkód (listew progowych, profilowanych płytek podłogowych, kamiennych płytek o nierównej powierzchni itp.),
 •  automatyczne zmniejszanie prędkości przed przeszkodą,
   samoładowanie,
 • możliwość regulacji siły ssania,
 • obecność czujnika zapełnienia pojemnika,
 •  opcjonalna funkcja mopowania,
 • dodatkowe wyposażenie w zestawie (stacja ładująca, szczotki do czyszczenia różnych powierzchni, uchwyt mopa i ścierki do mopowania – jeśli odkurzacz posiada taką funkcję).

Nie wszystkie dostępne na rynku odkurzacze wyposażone są w opcję mopowania. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zastanowić się, nad funkcją mycia. Tym bardziej, że można obecnie kupić stosunkowo niedrogi odkurzacz automatyczny z mopem, dzięki któremu nie będziemy musieli w ogóle zajmować się czyszczeniem naszych podłóg.

odkurzacz mi robot-vacuum mop pro black-
odkurzacz mi robot-vacuum mop pro black-
MI STORE

Mopowanie – ważna funkcja odkurzaczy Xiaomi

Wspomniana już kilkukrotnie w tym artykule funkcja mopowania wbudowana jest w każdy z dostępnych w ofercie odkurzaczy automatycznych Xiaomi. Warto podkreślić, że działa ona wybiórczo – urządzenie może pracować :

 • wyłącznie jako odkurzacz,
 •  odkurzać pomieszczenie i następnie je myć,
 • wyłącznie jako mop.

Pracę odkurzacza automatycznego można zaprogramować korzystając z aplikacji Mi Home przeznaczoną na smartfon. Dzięki niej wyznaczysz dni i godziny pracy odkurzacza (np. podczas twojej nieobecności w mieszkaniu). Możesz również zdalnie, będąc poza domem, uruchomić urządzenie jednorazowo, poza regularnym planem. Aplikacja pozwala także na kontrolowanie siły ssania oraz śledzenie trasy, którą podążał odkurzacz podczas pracy.

  Więcej o:

Skomentuj:

Automatyczny odkurzacz z funkcją mopowania – rozwiązanie na każdą kieszeń