Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bawełna - jeden z najchętniej wybieranych materiałów na pościel

AZ

Odpowiednia pościel to gwarancja wygody, komfortu i dobrego wypoczynku w ciągu nocy. Nic więc dziwnego, że każdy z nas stara się sięgnąć po taki zestaw, który będzie nie tylko odpowiadał mu ze względu na swój wygląd, ale również inne cechy, jakie posiada. Właśnie dzięki swoim zaletom jednym z najbardziej popularnych materiałów jest bawełna.

Bawełna - jeden z najchętniej wybieranych materiałów na pościel
Bawełna - jeden z najchętniej wybieranych materiałów na pościel
Westwing

Naturalna i przyjazna dla skóry

Pierwszą zaletą bawełny jest jej naturalne pochodzenie. Dzięki temu, że powstała z roślinnych włókien jest idealna do każdego domu, w którym dbamy o ekologiczne wyposażenie. Co więcej, ta jej cecha sprawia, że jest bardzo przyjazna dla skóry. Dotykając jej, nie odczuwamy nieprzyjemnego, szorstkiego efektu, co bez wątpienia będzie bardzo ważną cechą dla osób mających delikatną i skłonną do podrażnień oraz uczuleń skórę.

Hipoalergiczna

Warto wspomnieć również o tym, że bawełna ma właściwości hipoalergiczne i zapobiega osiedlaniu się drobnoustrojów w pościeli. Efektem tego jest zmniejszenie szansy na wystąpienie uczulenia na roztocza, które jest jednym z najczęstszych u dzieci i dorosłych.

Hipoalergiczne działanie pościeli z bawełny to także gwarancja, że inne drobnoustroje nie będą mogły się w niej rozwijać tak łatwo, jak  a niektórych innych materiałach. W efekcie może więc przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i ochronić przed nieprzyjemnymi skutkami, jakie pojawiają się podczas spania w nieodpowiednich warunkach.

Przewiewna, ale zapewniająca poczucie ciepła

Nie bez powodu bawełna wybierana jest zarówno na lato, jak i na zimę. Jej uniwersalność wynika z tego, że stanowi bardzo przewiewny i chłonny materiał. Dzięki temu zapewnia odpowiednią wentylację w czasie spania, a także chroni przed osiadaniem nadmiaru wilgoci na łóżku.

Co więcej, ma niezwykłą właściwość zapewniania chłodu w środku lata oraz ciepła w ciągu zimy. Jest niezwykle przydatna do regulacji temperatury w nocy, a to z kolei przekłada się na lepszy, głębszy i dłuższy sen.

Bawełniany komplet pościeli idealny do każdego pokoju

Wybierając pościel do swojej sypialni, najlepiej sięgnąć po pełen komplet. Dzięki temu pościel będzie się idealnie prezentowała, stanowiąc spójny element wystroju.

Zazwyczaj jednak w komplecie znajdują się tylko poszewki na poduszki o kołdrę, bez prześcieradła. W związku z tym warto je dokupić, wybierając ten sam materiał oraz kolorystykę, która idealnie uzupełni wygląd poszewek oraz całego pokoju.

Prześcieradła bawełniane mogą występować jako dodatki na łóżko z gumką lub bez gumki.  Pierwsze z nich doskonale sprawdzą się na łóżkach, na których ich idealnie płaska, gładka powierzchnia będzie gwarantowała idealny wygląd i odpoczynek. Z kolei prześcieradła bez gumki to świetna propozycja dla wszystkich, którzy posiadają wersalki i tapczany. To na nich najlepiej zaprezentują się luźno narzucone, a jednocześnie niezsuwające się tak, jak inne materiały, co gwarantuje splot bawełny i jej naturalna właściwość do lekkiego przylegania do innych powierzchni i materiałów, takich jak choćby obicie wersalki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bawełna - jeden z najchętniej wybieranych materiałów na pościel