Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biodegradowalna trawa z rolki

Materiał prasowy

Innowacyjna trawa biodegradowalna, stworzona przez polskich naukowców, to najnowszy wynalazek Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP). Jest to pierwsza tego typu technologia na świecie, która wkrótce trafi na rynek. CBRTP, działające niezależnie od 10 lat, specjalizuje się w opracowywaniu unikatowych rozwiązań, które wpływają na różne sektory przemysłu.

Biodegradowalna trawa z rolki
Biodegradowalna trawa z rolki
Fot. Floro Garden

 

Biodegradowalna trawa z rolki jest pierwszym komercyjnym projektem w pełni opracowanym przez naukowców i ekspertów CBRTP. To nowa linia produktów, która znacząco ułatwi proces zasiewu roślin.

Grzegorz Putynkowski, prezes CBRTP, wyjaśnia, że początkowo naukowcy opracowali biobójczą włókninę biodegradowalną, która szybko znalazła inne zastosowanie jako trawa. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, wykonany m.in. z polilaktydu, i cechuje się pełną biodegradowalnością. Można go stosować na różnych powierzchniach bez konieczności przysypywania warstwą ziemi, a po pewnym czasie rozkłada się naturalnie, odżywiając rośliny i eliminując odpady. Włóknina z trawą zapobiega również rozwojowi chwastów i ułatwia równomierne rozmieszczenie nasion.

Rozwiązanie CBRTP, które będzie sprzedawane pod marką Floro Garden, będzie pierwszym produktem tej linii. Firma planuje także rozwijać gamę produktów, dodając inne gatunki traw, kwiatów i warzyw. Biodegradowalna trawa ma być dostępna na rynku już wiosną tego roku.

CBRTP generuje przychody z projektów oraz sprzedaży usług doradczych i R&D. W ciągu 10 lat działalności zrealizowało ponad 20 projektów o wartości 130 mln zł.

Wartość globalnego rynku sprzętu ogrodniczego w 2024 r. szacowana jest na blisko 130 miliardów dolarów. Rynek trawników i ogrodów ma przynieść przychody w wysokości 0,35 biliona dolarów w tym roku.

CBRTP, działające od 2013 r., to niezależne centrum R&D, które zarządza również funduszem VC Link. Firma zatrudnia i współpracuje z ponad 80 specjalistami o łącznej wartości portfolio projektów przekraczającej 248 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biodegradowalna trawa z rolki