Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biokominki

Ewa Stroik

Jeśli chcemy cieszyć się widokiem ognia nie tylko w salonie, lecz także w czasie spotkań pod chmurką, pomyślmy o zakupie biokominka. Ekologiczny, efektowny i prosty w obsłudze świetnie sprawdzi się w pokoju, na tarasie czy w ogrodzie.

Biokominki można umieścić praktycznie w każdej przestrzeni, również w pomieszczeniach nienadających się do instalacji kominków tradycyjnych. Ważne jest to, iż pali się w nich żywy ogień, co stanowi ich przewagę nad elektrycznymi kominkami. Dzięki zastąpieniu drewna ekologicznym i bezwonnym biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej podczas spalania nie wydziela się dym, sadza czy popiół. Do ich zainstalowania nie jest więc potrzebna ani instalacja kominkowa, ani pozwolenia.

Płomienie w salonie

Biokominki mają atrakcyjny, zróżnicowany design, dzięki czemu dobierzemy je do każdego wnętrza. W sprzedaży dostępne są różne modele – m.in. biokominki z dekoracyjną oprawą ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, które stanowią ciekawą oprawę dla płomieni czy biokominki szklane, w których ogień można podziwiać z każdej strony. Jeśli chcemy, aby biokominek wyglądem przypominał tradycyjny kominek w salonie, można wybrać urządzenie z dekoracyjną konsolą i elementami przypominającymi polana drewna.

Jak przy ognisku

Biokominki zaprojektowane specjalnie na zewnątrz nie stwarzają zagrożenia zaprószenia ognia, a ich konstrukcja nie pozwala na przewrócenie się, czy wylanie paliwa. Nie tylko tworzą niepowtarzalny klimat, dając delikatne światło, lecz także grzeją. Często formą przypominają ciekawe, wolno stojące ozdoby. Można przy ich wykorzystaniu dowolnie aranżować przestrzeń, a na zimę przenieść do pomieszczenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biokominki