Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biokominki marki Biomo - Cube i Slim

AS/materiał reklamowy

Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka. Nie wymaga podłączenia do specjalnych przewodów, jego instalacja jest szybka i prosta. Stanowi zatem atrakcyjną opcję dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą - lub nie chcą - posiadać klasycznej wersji, na przykład opalanej drewnem. W ofercie marki Biomo znajdziemy modele biokominków, które oferują nowy wachlarz możliwości zastosowania.

Biokominki marki Biomo - Cube i Slim
Biokominki marki Biomo - Cube i Slim
mat. prasowe

Biokominek Cube

Biomo Cube to to wyjątkowy biokominek - bo wolnostojący. Taka forma daje użytkownikowi ogromną swobodę w wykorzystywaniu go w aranżacjach. Można go dowolnie przestawiać, dopasowując do projektu wnętrza, a kiedy zapragniemy zmiany - biokominek "podąży" w nowym kierunku razem z pozostałymi elementami wyposażenia. Cube umożliwia szybką i łatwą modyfikację wystroju, nie generuje też potrzeby przeprowadzania remontu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków. Nie ma potrzeby dokonywania modyfikacji jego obudowy ani sposobu zakotwiczenia w podłodze lub ścianie - wystarczy po prostu przestawić go w inne miejsce. Biomo Cube daje użytkownikowi to, czego ten najbardziej potrzebuje - możliwość cieszenia się walorami urządzenia bez inwestowania dużych nakładów własnej pracy.

Jakie dodatkowe zalety charakteryzują biokominek Cube?

 • Świetny design. Cube został wykonany z wysokiej jakości granitu oraz z polerowanej stali nierdzewnej, zaś jego minimalistyczne wzornictwo, ujęte w sześciennej formie, doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach - również utrzymanych w stylu minimalistycznym.
 • Wygoda użytkowania na co dzień. Urządzenie pracuje bardzo cicho, dlatego idealnie sprawdzi się jako towarzysz spokojnych wieczorów, kiedy potrzebujemy odpocząć i ukoić skołatane nerwy. Model Cube, podobnie jak pozostałe kominki marki Biomo, posiada wbudowany system automatycznego tankowania, który nie wymaga zewnętrznej pompy.
 • Zdalne sterowanie biokominkiem. Aplikacja Biomo Control na smartfony z systemami iOS i Android, a także pilot do zdalnej obsługi kominków, pozwalają wygodnie sterować wszystkimi funkcjami urządzenia, w tym m.in. uruchamiać i wygaszać kominek, jak również regulować wysokość płomienia.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie biokominki z oferty Biomo cechuje najwyższy poziom bezpieczeństwa - a to za sprawą zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa, które obejmują: kontrolę napełnienia zbiornika i paleniska, stały monitoring temperatury paleniska i wnętrza, jak również czujnik gazów (oparów bioetanolu, CO i CO2). Wolnostojący model Cube jest dodatkowo wyposażony w czujniki wstrząsowe i uderzeniowe, wyłączające urządzenie w przypadku jego przypadkowego potrącenia, przechylenia czy przewrócenia.
 • W trosce o środowisko naturalne. Cube w trakcie pracy emituje tylko parę wodną i CO2. Dzięki temu nie wymaga podłączenia do specjalnej instalacji wentylacyjnej ani kominowej, nie obejmują go też wprowadzane sukcesywnie ograniczenia prawno-ekologiczne. Wykorzystanie bioetanolu jako paliwa sprawia, że biokominek Cube nie generuje zanieczyszczeń w postaci pyłów zawieszonych, nie przyczynia się też do powstania śladu węglowego, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków. Nowoczesna elektronika sterująca zapewnia bardzo niskie zużycie energii elektrycznej w trakcie pracy (rzędu kilku watów).
Biokominek Cube marki Biomo
Biokominek Cube marki Biomo
mat. prasowe Biomo

Biokominek do zabudowy Slim

Dzięki Slim stary kominek zyska nowe życie. W pierwszym wariancie, czyli kominku w konstrukcji otwartej, instalujemy Slim w miejscu paleniska. W drugim, gdzie mamy do czynienia z konstrukcją zamkniętą z wkładem, zastępujemy go modelem Slim. Jest to opcja polecana szczególnie tam, gdzie z powodu ograniczeń prawnych nie można już korzystać z kominków opalanych drewnem. Warto wziąć ją pod uwagę również wtedy, gdy planujemy remont wnętrza i chcemy zachować w nim kominek o tradycyjnym charakterze, a jednocześnie zadbać o względy ekologiczne.

Możliwe jest też zaplanowanie całości zabudowy od podstaw - w dowolnym miejscu, wielkości i kształcie. Biomo Slim nie wymaga podłączenia do wentylacji, ani montażu specjalnej warstwy izolacyjnej, dzięki czemu możliwości projektowe jego zabudowy są znacznie szersze, a kreatywność projektanta wnętrz praktycznie nie jest ograniczona aspektami technicznymi. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat wkładu do biokominka Slim?

 • Pełne bezpieczeństwo. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku biokominka Cube, również model Slim oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa (dzięki zaawansowanym elektronicznym systemom). Urządzenie "samo" kontroluje poziom napełnienia zbiornika na paliwo, a także temperaturę paleniska i wnętrza oraz wytwarzane gazy. Wewnętrzny czujnik poziomowania, sprzężony z aplikacją sterującą, ułatwia instalację systemu w zabudowie.
 • Nowoczesny design. Wydłużone, a jednocześnie płytkie palenisko sprawia, że Biomo Slim świetnie wpisuje się w modne aranżacje utrzymane w stylu minimalistycznym - choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ten model również w projektach o innej estetyce. Jego budowa i wymiary czynią go odpowiednim również do mniejszych przestrzeni.
 • Niezrównana wygoda. Hałas nigdy nie sprzyja wypoczynkowi, zatem urządzenia, które znajdują się w strefach wyciszenia, muszą pracować niemal bezszelestnie. Wkład do biokominka Slim pozwala cieszyć się ciszą nawet podczas jego pracy. Tak, jak i inne kominki z oferty tego producenta, jest wyposażony we wbudowany system automatycznego tankowania, niewymagający zewnętrznej pompy.
 • Aplikacja Biomo Control. Zainstalowana na smartfonie z systemem iOS lub Android pozwala na zdalne sterowanie biokominkiem. Obsługę funkcji na odległość umożliwia też dołączony do zestawu pilot, dzięki któremu możemy na przykład uruchamiać i wygaszać kominek, a także regulować wysokość płomienia.
Wkład kominkowy Slim marki Biomo
Wkład kominkowy Slim marki Biomo
mat. prasowe Biomo
  Więcej o:

Skomentuj:

Biokominki marki Biomo - Cube i Slim