Brama i elewacja w jednym
Jak wygląda brama elewacyjna? Trudno powiedzieć. Dużo prościej powiedzieć, jak nie wygląda: nie wygląda jak typowa brama, nie jest podobna do żadnego rozwiązania, które znamy. A gdy już musi przyjąć jakąś widzialną formę, zawsze dostosowuje się do tego, czego oczekujemy, tak jak brama elewacyjna MakroPro 2.0 ELH.
Brama MakroPro 2.0 ELH została zaprojektowana tak, by można było uzupełnić ją o indywidualne wypełnienie. Oznacza to, że jej skrzydło może z zewnątrz może wyglądać dokładnie tak, jak w projekcie czy oczekiwaniach. Skoro jest to brama elewacyjna, to naturalne wydaje się dostosowanie jej wyglądu do designu elewacji. Front pokryty płytkami, łupkiem lub panelami z tworzywa sztucznego? Dlaczego nie „wtopić” bramy w tło – by stworzyć efekt idealnie spójnej fasady? To olbrzymie możliwości dla architektów, którzy chcą mocno podkreślić swoje przywiązanie do piękna.
Gdy brama jest zamknięta, jej skrzydło tworzy jednolitą powierzchnię z fasadą. Nie sposób zauważyć, że kryje się tam konkretnych rozmiarów brama garażowa. Dopiero gdy zdecydujemy się ją otworzyć, można zauważyć jej obecność.
Brama dla specjalnych przestrzeni
Na jak wiele można sobie pozwolić przy tworzeniu własnej bramy elewacyjnej? Skrzydło bramy może mieć nawet do 20 m2, a grubość maksymalna materiału wypełniającego to aż 4 cm. Co ważne, brama może być częścią budynku niedocieplonego lub z dociepleniem o grubości między 70 a 220 milimetrów. Produkowana jest na indywidualne zamówienie.
Tylko konstrukcja, aż konstrukcja
Brama elewacyjna to konstrukcja, którą uzupełnić można o najbardziej fantazyjne wypełnienie. W tym miejscu należy podkreślić, że brama elewacyjna budowana jest na bazie bramy garażowej MakroPro 2.0.
Najważniejszą cechą tej bramy jest jakość. Objawia się ona w materiałach, z której ją wykonano, co z kolei przekłada się wprost na trwałość produktu. Dlatego jedną z pierwszych decyzji w procesie projektowania serii MakroPro 2.0 było wykorzystanie podwójnie przeprofilowanej prowadnicy, która gwarantuje całej konstrukcji odpowiednią wytrzymałość – dzięki temu może unieść ciężar nawet nietypowego wypełnienia skrzydła.
Prowadnice i ościeżnice to jedne z najważniejszych elementów bramy garażowej. W przypadku bram serii MakroPro 2.0 zdecydowano, by wykonać je z blachy stalowej o grubości 2 mm. Wzmocniona konstrukcja nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu będzie funkcjonować cicho i bezawaryjnie.
Firma WIŚNIOWSKI deklaruje także ważne parametry eksploatacyjne oferowanych bram, w tym gwarantowaną liczbę cykli szacowaną na 25000.
Nie zapominamy również o termoizolacji, która jest dziś słusznie doceniana. System uszczelek, które izolują wnętrze budynku od chłodnego lub gorącego otoczenia w największym stopniu decyduje o szczelności bramy. W przypadku serii MakroPro 2.0 konstruktorzy skupili się na zagwarantowaniu ochrony termicznej w każdej części produktu.
Bramy MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Zapewniają one właściwą izolację w miejscach, które są podatne na utratę ciepła. Chroniony jest więc cały obwód płaszcza bramy. System uzupełniają mocno przylegające uszczelnienia między panelami
- Więcej o:
24 000 litrów wody mniej – Powiemy ci, jak zmniejszyć zużycie w twoim domu!
Elektronarzędzia – nowości w ofercie Würth Polska
Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu. Wymień grzejniki na aluminiowe i zacznij oszczędzać
Dach solarny SunRoof 2w1 w lepszej cenie niż dach z fotowoltaika
Dlaczego warto filtrować wodę? To zdrowie, komfort i ekologia w czystej postaci!
Ekologia w łazience – trend czy coś więcej?
Samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS
Jak aluminium zmienia oblicze nowoczesnego designu?