branża
Światowy Dzień Architektury w willi generała Jerzego Ziętka w Ustroniu
Z okazji Światowego Dnia Architektury, modernistyczna willa generała Jerzego Ziętka w Ustroniu otwiera się dla zwiedzających.
Udana premiera cyklu "Architekci Oddziału Warszawskiego SARP" z udziałem HRA Architekci
Pod koniec maja 2019 r. OW SARP wystartował z nowym cyklem wydarzeń pod nazwą "Architekci Oddziału Warszawskiego SARP". Premierowym wydarzeniem cyklu była prezentacja jednej z większych warszawskich firm architektonicznych - HRA Architekci (założyciele: Wojciech Hermanowicz, Błażej Hermanowicz, Stanisław Rewski).
Eastern Blocks - nowa książka od Zupagrafika. Podróż za betonową kurtynę [BRYŁA CZYTA]
Zupagrafika zabiera nas w fotograficzną podróż po betonowych przedmieściach dawnego bloku wschodniego. Autorzy książki "Eastern Blocks. Concrete Landscapes od the Former Eastern Block" pokazują "trudne piękno" architektury za żelazną kurtyną.
Znamy zwycięzców konkursu "Renault Easy City. Design the Future". Tak zaprojektowali nowoczesne centrum przesiadkowe
Zadaniem uczestników konkursu "Renault Easy City. Design the Future" było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla elektrycznego i współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO. Zwycięzcami zostali Jakub Jedynak i Radosław Domżoł.
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ - Architektura Warszawy w projektach. Wystawa w pawilonie Zodiak
Wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ - Architektura Warszawy w projektach to jak zwykle świetna okazja, by uporządkować swoją wiedzę o nowych projektach i inwestycjach w stolicy.
Nagroda Architektoniczna Polityki. Kto zwyciężył w tym roku?
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Nagroda Architektoniczna Polityki, organizowanego już po raz ósmy przez tygodnik Polityka. Grand Prix Nagrody otrzymali autorzy projektu Hali KS Cracovia 1906 z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie - Biuro Projektowe Lewicki Łatak. Laureatem plebiscytu internautów została Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko w Starym Sączu - nagrodę odebrali architekci z pracowni 55Architekci.
Konkurs KOŁO 2019: trwa głosowanie Internautów
To już kolejny etap konkursu KOŁO 2019 na projekt ogrodu zabaw nad Jeziorem Długim w Olsztynie z budynkiem toalety publicznej. 22 maja ruszyło głosowanie Internautów.
HRA Architekci gośćmi pierwszego spotkania z cyklu Architekci Oddziału Warszawskiego SARP
Już 27 maja o godz. 18.00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, odbędzie się premierowe spotkanie z cyklu "Architekci Oddziału Warszawskiego SARP". Gośćmi będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski, współzałożyciele jednej z największych stołecznych pracowni - HRA Architekci. Serdecznie zapraszamy!
Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe - premiera książki i spotkanie z Mikaelem Colville-Andersenem
Mikael Colville-Andersen, autor najnowszej "Być jak Kopenhaga. Duński przepis na miasto szczęśliwe" twierdzi, że rowery mogą znów uczynić nasze miasta przyjaznymi do życia. Wzorem jest dla niego Kopenhaga.
Parametric Summer School w Gdyni. Warsztaty pełne technologii, cyfrowych fabrykacji i ekologii
Platforma Architektura Parametryczna i Fundacja Architektury Współczesnej organizują w Gdyni tygodniowe warsztaty Parametric Summer School w dniach 5-11 sierpnia. To już 5 edycja tego wydarzenia.
Planeta Lem na Warszawskich Targach Książki. Czemu służą domy dla literatury?
24 maja na Warszawskich Targach Książki odbędzie się prezentacja zwycięskiej koncepcji architektonicznej Planety Lem w Krakowie autorstwa studia JEMS Architekci. Spotkanie będzie okazją do debaty na temat roli zinstytucjonalizowanych centrów literackich.
Maggie's Centre - architektura, która czyni dobro. Projektowanie z empatią na Łódź Design Festival 2019
Ośrodki Maggie's Centre projektują najwięksi architekci. Placówki tworzyli m.in. Zaha Hadid, Frank Gehry, Rem Koolhaas, Richard Rogers, Norman Foster czy studio Sn?hetta. Zapraszamy na wystawę "Projektowanie z empatią" na Łódź Design Festival.
Bjarke Ingels zagrał w "Grze o tron"?
Czy Bjarke Ingels, założyciel Bjarke Ingels Group (BIG) dołączył do obsady "Gry o tron"? Na instagramowym profilu architekta pojawiło się intrygujące zdjęcie.
Junya Ishigami gościem specjalnym międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood
Japoński architekt Junya Ishigami, zdobywca Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji z 2010 roku oraz tegoroczny projektant prestiżowego Serpentine Gallery w Londynie, będzie gościem specjalnym międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood 2019. Zapraszamy na jego wykład!
Nagrody Lider Dostępności 2019 przyznane. Oto obiekty najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
Które polskie budynki "nie mają barier"? Jakie obiekty i przestrzenie są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością? Rozstrzygnięto właśnie 4. edycję konkursu "Lider Dostępności".
Dobre Miasto, czyli ARCHIBLOK 2019 na Łódź Design Festival
Czym jest dobre miasto? Czy architektoniczne ikony zmieniają nasze miasta na lepsze? Zapraszamy na ARCHIBLOK 2019
Konkurs KOŁO: Jak zagospodarować przestrzeń przy Jeziorze Długim? Przeprowadzono konsultacje społeczne
Zadaniem tegorocznej edycji Konkursu Koła jest zaprojektowanie budynku z toaletą publiczną nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Po raz pierwszy, organizatorzy konkursu - Geberit, Miasto Olsztyn oraz SARP, zdecydowali się na zorganizowanie konsultacji społecznych. Czego chcą mieszkańcy?
Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie - zobacz niedostępne na co dzień wnętrza
III edycja krakowskiego Festiwalu Otwarte Mieszkania odbędzie się w dniach 11-12 i 18-19 maja 2019 roku. To wyjątkowa okazja by zobaczyć wyjątkowe, niedostępne na co dzień miejsca - prywatne domy i mieszkania, pracownie i lokale użytkowe, które udostępnione zostaną zwiedzającym wyłącznie na czas trwania Festiwalu.
W dawnej restauracji hotelu Cracovia powstaje kawiarnia Forum Designu
We wpisanym do rejestru zabytków, modernistycznym budynku hotelu Cracovia w Krakowie, już wkrótce powstanie nowa kawiarnia Forum Designu.
1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Wiklina w roli głównej
To już 4. edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych 1M3, które odbędą się w dniach 19-26 maja w Kielcach. Tym razem uczestnicy zmierzą się z wikliną. Serwis Bryla.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym
Google Doodle na 100-lecie Bauhausu
Google świętuje 100-rocznice powstania Bauhausu. Kolorowe Doodle przygotowano, aby uczcić szkołę, która stworzyła jeden z najbardziej wpływowych ruchów w sztuce, architekturze i designie XX wieku.
EXPO 2020 w Dubaju: Rusza przetarg na wykonawcę Pawilonu Polski projektu WXCA
Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju.
Mood for Wood 2019 - ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty
Od 20 marca do 15 maja można zgłaszać chęć uczestnictwa w międzynarodowych warsztatach Mood for Wood. Będzie to piąta edycja projektu, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji
Współczesne totemy w centrum Poznania
Ponad 8-metrowe totemy staną niebawem na Przystani Sztuki w Poznaniu. Prace Alicji Białej mają uzmysłowić ludziom, że Ziemia nie jest ich własnością.
Konkurs KOŁO na projekt ogrodu zabaw i toalety publicznej w Olsztynie
To już 21. edycja popularnego konkursu KOŁO na projekt łazienki. W jego ramach studenci i młodzi architekci projektują dla polskich miast budynki z funkcją toalety publicznej. Tym razem będą projektować dla Olsztyna.
Wystawa JEMS Architekci z okazji XXX-lecia pracowni
JEMS Architekci zapraszają na dyskusję: "AUTONOMIA ARCHITEKTURY? - pomiędzy estetyką i polityką", która odbędzie się w ramach wystawy malarstwa inspirowanego twórczością biura. W panelu udział wezmą Marcin Wicha, Dorota Leśniak - Rychlak oraz Maciej Siuda.
Wystawa najciekawszych dyplomów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej
Jak projektują studenci i absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej? Zapraszamy na wystawę najciekawszych dyplomów 2018.
Film Bauhaus Spirit na 16. Millennium Docs Against Gravity
Twórcy filmu Bauhaus Spirit pokazują, że duch Bauhausu jest wiecznie żywy. Można odnaleźć go nawet w najodleglejszych zakątkach świata.
Nagroda Miesa van der Rohe 2019 - jest krótka lista, a na niej realizacja z Polski!
Konkurs o nagrodę im. Miesa van der Rohe 2019 wszedł w kolejny etap. Fundacja ogłosiła właśnie tzw. krótką listę obiektów, które powalczą o prestiżowe wyróżnienie. Jest na niej Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, czyli Bryła Roku Jury 2017.
Plebiscyt The Best of Moto. Wybierzmy razem najpiękniejszy samochód mijającego roku!
The Best of Moto to obiektywny plebiscyt motoryzacyjny, który prezentuje najważniejsze premiery motoryzacyjne roku, wyłania najciekawsze modele i nagradza wartościowe projekty i innowacje techniczne w branży. Oddaj swój głos do 31 grudnia i wygraj atrakcyjne nagrody!