Ubezpieczenie domu i mieszkania

 • ubezpieczenie domu mienie ruchome ubezpieczenia

  Mienie ruchome – czym jest i jak je ubezpieczyć?

  Standardowe ubezpieczenie nieruchomości obejmuje mury i stałe elementy budynku. Można otrzymać odszkodowanie za zniszczenie dachu, ścian czy konstrukcji trwałych. Taka polisa nie chroni jednak wyposażenia oraz przedmiotów znajdujących się wewnątrz domu. Warto więc rozważyć rozszerzenie polisy o ubezpieczenie mienia ruchomego. W jaki sposób to zrobić?

 • Mieszkanie

  Jak dobrze wybrać ubezpieczenie domu lub mieszkania?

  Polisa mieszkaniowa to najlepszy sposób na zabezpieczenie mieszkania lub domu przed skutkami różnych zdarzeń losowych. W większości sytuacji szkody da się zlikwidować dzięki odszkodowaniu wypłaconemu przez ubezpieczyciela.

 • Ubezpieczenie garażu

  Ubezpieczenie garażu i dodatkowych budowli poza domem

  Polisa mieszkaniowa kojarzy się z ubezpieczeniem domu lub mieszkania wraz z wyposażeniem. Warto pamiętać, iż ochronie mogą podlegać również garaż oraz inne budowle znajdujące się poza domem.

 • Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje

  Dom gotowy na wszystko? Sprawdź, czy twoje ubezpieczenie też tyle daje

  Dom to nie tylko budynek i jego wyposażenie, ale istotna strefa naszej prywatności. Chcąc ją chronić, zastanówmy się również nad odpowiednim ubezpieczeniem.

 • Dom pod osłoną lasu

  Ubezpieczenie domu: jak wybrać dobrą ofertę

  Piękna pogoda i wakacyjny spokój mogą być łudzące. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, kraj nawiedzały wichury i intensywne opady deszczu. Po raz kolejny okazuje się, że większość domów nie jest ubezpieczonych od powodzi, ani od innych zdarzeń losowych. A przecież ubezpieczenie domu nie jest ani najdroższe, ani szczególnie skomplikowane przy jego realizacji.

 • pożar

  Dom bezpieczny: jak uniknąć pożaru

  Żebyśmy się nie wiadomo, jak starali, bezpieczeństwo domu zależy również od zdarzeń losowych. Możemy jednak minimalizować ryzyko ich wystąpienia i starać się ograniczyć ich potencjalny przebieg. Czasami właśnie taka zapobiegliwość wpływa na to, że zły los nas nie doświadcza - pożarem, włamaniem czy zalaniem wodą. Zacznijmy od ognia...

 • Polacy wciąż niechętnie korzystają z dobrowolnych ubezpieczeń. A warto się do tego przekonać i wykupić jedno z nich, jak choćby ubezpieczenie mieszkania.

  Mądry Polak... przed szkodą, czyli ubezpiecz się!

  Jak najlepiej zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie? Odpowiedź jest prosta - ubezpiecz je.

 • Powodzie, wichury, śnieżyce i inne nieszczęścia - ich skutki "złagodzi" nam odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

  Ubezpieczenie domu - od wichury, powodzi...

  Po wichurach, które uszkodziły dachy sąsiadów, chcę ubezpieczyć swój dom. Na jaką sumę powinienem go ubezpieczyć, żeby w razie zerwania dachu nie dostać odszkodowania jedynie w wysokości jednej czwartej rzeczywistych kosztów poniesionych na jego remont?

 • 8358125 https bi

  Dom ubezpieczony

  Ubezpieczenie domu to najlepszy sposób jego zabezpieczenia. Polisa gwarantuje uzyskanie odszkodowania, a co za tym idzie, pomaga zlikwidować skutki większości losowych sytuacji, jakie mogą się wydarzyć.