Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nie warto oszczędzać na obróbkach dachu

Paweł Florczak R&D Manager w firmie RUUKKI POLSKA

Gotowe obróbki dachowe są dobre jakościowo, mają powtarzalne kształty i wymiary. Ich stosowanie pozwala na znaczne skrócenie czasu krycia dachu.

Miejsca, które należy zabezpieczać obróbkami dekarskimi
Miejsca, które należy zabezpieczać obróbkami dekarskimi
Rys. Wawrzyniec Święcicki
Obróbki przygotowywane na budowie (z arkuszy blachy płaskiej) również są dobre, pod warunkiem że zrobi je profesjonalna ekipa dekarska, dysponująca odpowiednim sprzętem. Często zresztą - jeśli dach jest skomplikowany lub nietypowy - wykonanie obróbek na placu budowy jest jedyną możliwością. Montażem obróbek zajmuje się ekipa dekarska (równocześnie z układaniem pokrycia). Koszt robocizny zależy od stopnia skomplikowania obróbki i zakresu prac (sam montaż czy wykonanie i montaż) oraz regionu kraju - waha się od 5 do 20 zł za metr.

Najważniejszym kryterium przy wybieraniu obróbek dachowych nie powinna być ich cena, ale przede wszystkim funkcjonalność i skuteczność w zabezpieczeniu dachu przed wodą. Zastosowanie materiałów niskiej jakości lub obróbek nieodpowiednich do konkretnego dachu (np. zbyt wąskich) to często tylko pozorne oszczędności - naprawa dachu i późniejsza wymiana obróbek są znacznie kosztowniejsze.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Nie warto oszczędzać na obróbkach dachu