Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile kosztują lepsze szyby okienne

Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny miesięcznika ?Świat Szkła?

Za szyby o specjalnych właściwościach takich jak podwyższona izolacyjność cieplna, ograniczanie przenikania hałasu lub silnego nasłonecznienia czy antywłamaniowość zapłacimy więcej niż za standardowe rozwiązania.

Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny miesięcznika "Świat szkła"
Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny miesięcznika "Świat szkła"
Fot. archiwum autora
Jeśli przyjmiemy, że standardem jest szyba jednokomorowa U = 1,1, to za cieplejszą o U = 1,0 (z nowym termofloatem, czyli powłoką o niższej emisyjności) zapłacimy o 20-30 % więcej. Szyba dwukomorowa z argonem (U=0,7) kosztuje 2 razy więcej niż standardowa. Podobnie kosztować będzie szyba 4/18/4/18/4 (szer. 48 mm) o U = 0,5, z argonem i standardowym termofloatem. Jeśli zastosuje się nowy termofloat i węższe ramki dystansowe (4/16/4/16/4, szer. 44 mm), cena wyniesie 2,5 razy więcej. Po zmianie argonu na krypton, otrzymamy szybę o budowie 4/8/4/8/4 i szer. zaledwie 28 mm, ale jej cena będzie 6 razy wyższa. Szyba trzykomorowa z kryptonem o U = 0,3 kosztuje natomiast aż 8 razy więcej niż standardowa.

Przy większych powierzchniach zamiast tafli o grubości 4 mm należy stosować 6 lub 8 mm - tafla 6 mm jest o 50% droższa, a 8 mm - aż dwukrotnie droższa. Za ciepłą ramkę trzeba dopłacić ok. 10-15%.

Cena zestawu szyb ze szkłem absorpcyjnym lub refleksyjnym jest co najmniej o 50% większa od zestawu standardowego o U = 1,1, a ze szkłem selektywnym - minimum dwa razy większa. Za szybę bezpieczną P2 zapłacimy 2,25 razy więcej niż za standardową.

Szyba o izolacyjności akustycznej zwiększonej do 34-39 dB (zwykła szyba ma 29 dB) jest o 1,4-1,9 droższa niż standardowa.

Uwaga! Podane wartości powinno się traktować jako orientacyjne - o dokładną wycenę należy poprosić sprzedawcę okna.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Ile kosztują lepsze szyby okienne