Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Instalacja antenowa

red.

Jeśli chcemy oglądać telewizję czy słuchać muzyki, instalacja antenowa jest w domu po prostu niezbędna. Ma też inne zadania.

Do odbioru sygnałów naziemnych wykorzystywane są anteny na zakres: UKF-FM (radio), VHF i UHF
Do odbioru sygnałów naziemnych wykorzystywane są anteny na zakres: UKF-FM (radio), VHF i UHF
Fot. archiwum
Instalacja antenowa doprowadza sygnał z anten naziemnych i satelitarnych do odbiorników w domu, a w wersji rozbudowanej umożliwia korzystanie z kina domowego, jak też niezależne i jednoczesne słuchanie muzyki lub oglądanie telewizji w wielu pomieszczeniach - ze źródeł muzyki i obrazu umieszczonych zwykle w jednym miejscu domu.

Wykorzystuje się ją też do ochrony domu przed włamaniem - może bowiem przesyłać obraz z kamer monitorujących otoczenie domu do domowych odbiorników telewizyjnych.

Projekt. Zarówno proste, jak i rozbudowane instalacje antenowe powinien zaprojektować fachowiec - specjalista od instalacji antenowych i audiowizualnych (3).

Realizacja. Prostą instalację może zrobić instalator anten lub elektryk; wykonanie rozbudowanej trzeba powierzyć wyspecjalizowanej firmie, najlepiej tej, która robiła projekt. Przewody instalacji antenowej powinno się układać przed tynkowaniem ścian, a po wykonaniu instalacji elektrycznej.

Uwaga! Im większa jest odległość przewodów antenowych od elektrycznych, tym mniejsze ryzyko zakłóceń wywołanych polem elektromagnetycznym powstającym wokół instalacji elektrycznej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

Skomentuj:

Instalacja antenowa