Czyszczenie syfonu
Dzięki syfonom, do łazienki czy kuchni nie przedostają się nieprzyjemne zapachy z kanalizacji. O syfon trzeba więc dbać.


Syfonu nie powinno się czyścić przy użyciu żrących środków chemicznych, ponieważ może to doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia. Czyszczenie syfonu podtynkowego odbywa się przez zdemontowanie rurki lub kolanka i wyciągnięcie gumowej "fajki".
W urządzeniach rzadko używanych, w okresach silnego parowania syfon trzeba uzupełniać wodą. Gdy tego nie zrobimy, przez odpływ umywalki, wanny lub zlewozmywaka może wydobywać się nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Inną przyczyną ubywania wody jest wadliwie działający system odpowietrzania kanalizacji - strumień spływającej wody "zaciąga" wówczas ze sobą tę, która powinna pozostać w syfonie.
Z reguły syfony się nie psują. Najczęściej dochodzi do ich mechanicznego uszkodzenia - pękają, rozszczelniają się lub korodują. W takiej sytuacji najlepiej wymienić je na nowy.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Łazienka - duża czy mała, na parterze czy na piętrze, z wanną czy z prysznicem?
Niezawodna kanalizacja
Bidet w łazience. Dlaczego warto zainstalować bidet?
Geberit Sigma40 – nowy wymiar elegancji i funkcji
Nowość w popularnej serii Geberit Selnova
Geberit Duofix – uniwersalność i funkcjonalność w jednym
Płyty z tworzyw sztucznych w łazienkach i kuchniach – stylowe i praktyczne rozwiązania
Dobry plan na prysznic