47 m kw., dla 2 osób: miejsce na szafy i wygodna łazienka

Red.

Nie mamy pomysłu, gdzie w naszym nowym mieszkaniu zaplanować garderobę albo szafy. Przedpokój jest mały i nieustawny, z mnóstwem drzwi. Nie chcemy powiększać go kosztem łazienki, gdyż boimy się, że wtedy nie zmieści się w niej duża wygodna wanna. Najlepszym miejscem na szafy wydaje się sypialnia, ale schowek na ubrania to stanowczo za mało. Poradźcie również, jak zaaranżować pokój dzienny, w którym jedna ściana jest załamana i na dodatek niemal w całości przeszklona. Ewa z Wołomina

Dwupokojowe, 47 m kw., dla 2 osób
Dwupokojowe, 47 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

PRZEDPOKÓJ jest dość wąski, dlatego w wejściu do łazienki proponuję zamontować przesuwane drzwi chowane w ścianie. Takie same drzwi prowadzą do Państwa sypialni; wejście do niej zostało przeniesione na sąsiednią ścianę, dzięki czemu można było powiększyć niewielką łazienkę.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięKuchenny ciąg roboczy składa się z dwóch części: w jednej z nich, o kształcie litery L, proponuję zainstalować zlewozmywak i kuchenkę; w drugiej części, we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych, znajduje się lodówka.

Tuż przy wejściu do KUCHNI zaplanowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem, natomiast w głębi pokoju dziennego, przy najdłuższej ścianie bez okna, jest aneks wypoczynkowy, wyposażony m.in. w kanapę i stolik kawowy. Szafkę na sprzęt RTV ustawiłam naprzeciwko, we wnęce przy ścianie sypialni.

Powiększona ŁAZIENKA zyskała na wygodzie. Mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), a przy niej, za wysoką ścianką, szafka i pralka (60 x 60 cm). Naprzeciwko zainstalowałam podwieszaną umywalkę (szer. 55 cm) oraz sedes (również podwieszany).

Rozwiązanie 2

Anna Malesińska

Wielkość i kształt łazienki oraz kuchni nie zostały zmienione. Pozostawiłam obydwa wejścia do KUCHNI - z przedpokoju i z pokoju dziennego. Ciąg roboczy z kuchenką i zlewozmywakiem ma kształt litery L. Lodówkę proponuję umieścić w wysokiej, sięgającej sufitu zabudowie. We wnęce przy wejściu do kuchni jest kąt do pracy; wnękę tę można ewentualnie zabudować dodatkowymi schowkami.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w narożną kanapę i stolik kawowy. Szafka na sprzęt RTV stoi przy ścianie SYPIALNI. Meble rozmieściłam tak, by nie utrudniały dostępu do drzwi balkonowych ani nie zasłaniały okien.

W ŁAZIENCE znajduje się prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 55 cm), sedes i pralka (60 x 60 cm).

Zobacz także:

42,8 m kw., dla 2 osób: aranżacja sypialni z biurkiem i toaletką

51 m kw. dla 3 osób: nowe miejsce na kuchnię

50 m kw. dla 2 osób Jak zagospodarować nietypowy przedpokój

    Więcej o:

Skomentuj:

47 m kw., dla 2 osób: miejsce na szafy i wygodna łazienka