Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

50,3 m kw., dla 3 osób: niewielki pokój dla dziecka

Red.

Nasze mieszkanie ma dwa pokoje, w tym jeden spory, z aneksem kuchennym. Potrzebny jest nam jeszcze jeden pokój - wówczas zarówno dziecko, jak i my, rodzice, będziemy mieli osobne sypialnie. Myślę o wydzieleniu dodatkowego pomieszczenia z przestrzeni dziennej. Nie wiem jednak, czy taką zmianę da się w ogóle przeprowadzić i czy ma ona sens, bo nie chciałabym ?popsuć? przez to salonu. Liczę na Waszą fachową pomoc. Marta z Białegostoku

Rozwiązanie 1: z zaciszną jadalnią

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dodatkowy pokój, przeznaczony dla dziecka, wydzieliłam kosztem przestrzeni dziennej. Nie jest duży, ale mieszczą się w nim niezbędne sprzęty: łóżko, biurko i szafa ubraniowa. Siłą rzeczy salon zrobił się mniejszy, ale i tak można go wygodnie zaaranżować. Stoi w nim kanapa, stolik kawowy oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

W aneksie kuchennym zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery L. Od strony kąta wypoczynkowego osłania go blat-barek. Wszystkie urządzenia AGD (lodówkę, kuchenkę, zlewozmywak) umieściłam w dłuższym odcinku blatu; krótszy, usytuowany pod oknem, to wygodne i widne miejsce do pracy. W sąsiadującej z KUCHNIĄ sypialni znajduje się łóżko z szafkami nocnymi oraz szafa.

ŁAZIENKA została wyposażona w prostokątną wannę, sedes oraz umywalkę wpuszczoną w blat. Jest on na tyle długi i szeroki, że można pod nim ukryć pralkę standardowej wielkości.

Rozwiązanie 2: wygodny przedpokój

Michał Grzelak

Pokój dziecka powstał w tym samym miejscu co w poprzedniej wersji - to najlepsze rozwiązanie ze względu na okno. Oprócz łóżka i biurka znajduje się w nim szafa (zaplanowałem ją we wnęce powstałej po załamaniu ściany). We wnęce od strony pokoju dziennego umieściłem narożną kanapę. Przy drzwiach balkonowych zmieścił się kąt jadalny.

Kuchenna zabudowa składa się z jednego ciągu roboczego oraz przesłaniającej go wnęki z lodówką i szafką cargo (od strony pokoju na ściance wnęki wisi telewizor). W główny ciąg zostały wbudowane: piekarnik, płyta grzejna i zlewozmywak.

W SYPIALNI rodziców oprócz dużego łóżka znajduje się szafa zajmująca całą ścianę. W ŁAZIENCE zaplanowałem narożną kabinę prysznicową (długość boku 90 cm), umywalkę, podwieszony sedes i otwieraną od góry wąską pralkę.
    Więcej o:

Skomentuj:

50,3 m kw., dla 3 osób: niewielki pokój dla dziecka