50,3 m kw., dla 3 osób: niewielki pokój dla dziecka

Red.

Nasze mieszkanie ma dwa pokoje, w tym jeden spory, z aneksem kuchennym. Potrzebny jest nam jeszcze jeden pokój - wówczas zarówno dziecko, jak i my, rodzice, będziemy mieli osobne sypialnie. Myślę o wydzieleniu dodatkowego pomieszczenia z przestrzeni dziennej. Nie wiem jednak, czy taką zmianę da się w ogóle przeprowadzić i czy ma ona sens, bo nie chciałabym ?popsuć? przez to salonu. Liczę na Waszą fachową pomoc. Marta z Białegostoku

Dwupokojowe, 50,3 m kw., dla 3 osób
Dwupokojowe, 50,3 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1: z zaciszną jadalnią

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dodatkowy pokój, przeznaczony dla dziecka, wydzieliłam kosztem przestrzeni dziennej. Nie jest duży, ale mieszczą się w nim niezbędne sprzęty: łóżko, biurko i szafa ubraniowa. Siłą rzeczy salon zrobił się mniejszy, ale i tak można go wygodnie zaaranżować. Stoi w nim kanapa, stolik kawowy oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW aneksie kuchennym zaplanowałam ciąg roboczy w kształcie litery L. Od strony kąta wypoczynkowego osłania go blat-barek. Wszystkie urządzenia AGD (lodówkę, kuchenkę, zlewozmywak) umieściłam w dłuższym odcinku blatu; krótszy, usytuowany pod oknem, to wygodne i widne miejsce do pracy. W sąsiadującej z KUCHNIĄ sypialni znajduje się łóżko z szafkami nocnymi oraz szafa.

ŁAZIENKA została wyposażona w prostokątną wannę, sedes oraz umywalkę wpuszczoną w blat. Jest on na tyle długi i szeroki, że można pod nim ukryć pralkę standardowej wielkości.

Rozwiązanie 2: wygodny przedpokój

Michał Grzelak

Pokój dziecka powstał w tym samym miejscu co w poprzedniej wersji - to najlepsze rozwiązanie ze względu na okno. Oprócz łóżka i biurka znajduje się w nim szafa (zaplanowałem ją we wnęce powstałej po załamaniu ściany). We wnęce od strony pokoju dziennego umieściłem narożną kanapę. Przy drzwiach balkonowych zmieścił się kąt jadalny.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Kuchenna zabudowa składa się z jednego ciągu roboczego oraz przesłaniającej go wnęki z lodówką i szafką cargo (od strony pokoju na ściance wnęki wisi telewizor). W główny ciąg zostały wbudowane: piekarnik, płyta grzejna i zlewozmywak.

W SYPIALNI rodziców oprócz dużego łóżka znajduje się szafa zajmująca całą ścianę. W ŁAZIENCE zaplanowałem narożną kabinę prysznicową (długość boku 90 cm), umywalkę, podwieszony sedes i otwieraną od góry wąską pralkę.

Zobacz także:

37,7 m kw., dla 3 osób: miejsce na wygodny gabinet

35 m kw., dla 2 osób: jak wygodnie urządzić małą sypialnię

92,5 m kw., dla 3 osób: cztery pokoje zamiast dwóchSkomentuj:

50,3 m kw., dla 3 osób: niewielki pokój dla dziecka