Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

55,2 m kw., dla 4 osób: sypialnie dla córki i syna

Red.

Jesteśmy czteroosobową rodziną. Nasze dzieci (córka i syn) dorastają i jest nam potrzebny dodatkowy pokój. Gdzie znaleźć na niego miejsce? Zdecydowaliśmy się urządzić go w obecnej kuchni, a tę przenieść do pokoju dziennego, który będzie jednocześnie naszą sypialnią. Myślimy o zaaranżowaniu aneksu kuchennego albo przy ścianie nowego pokoju, albo w rogu salonu, po przekątnej od drzwi balkonowych (konsultowaliśmy kwestię doprowadzenia tam wszelkich instalacji - jest to możliwe). Kamila z Wrocławia

Rozwiązanie 1: z funkcjonalną kuchnią

Justyna Burdow-Gołoś

DO NOWEGO POKOJU, zaaranżowanego w miejscu KUCHNI, wchodzi się ze strefy dziennej. W dawnym wejściu powstała wnęka na jedną z przedpokojowych szaf. Z pokojem tym, przeznaczonym dla jednego z dzieci, sąsiaduje aneks kuchenny. Oprócz długiego blatu roboczego, w którym proponuję zainstalować zlewozmywak i płytę grzejną, zaplanowałam w nim wysoką zabudowę z lodówką i piekarnikiem. Umowną granicę pomiędzy aneksem kuchennym a częścią wypoczynkową wyznacza kąt jadalny z kwadratowym stołem.

STREFA WYPOCZYNKOWA sprawia wrażenie bardzo przestronnej. W głębi, w narożniku, umieściłam rozkładaną kanapę, która na noc staje się miejscem do spania rodziców. Naprzeciwko niej, we wnęce powstałej po załamaniu ściany dawnej kuchni, znajduje się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

ŁAZIENKA została nieznacznie zmniejszona na korzyść sąsiadującego z nią pokoju (przeznaczonego dla drugiego dziecka). Nadal jest jednak bardzo ustawna i na tyle duża, by bez problemu zmieściły się wszystkie niezbędne urządzenia. Wybrałam do niej asymetryczną wannę narożną (może to być np. model o wymiarach 140 x 95 cm), nablatową umywalkę, podwieszany sedes oraz standardową pralkę.

Rozwiązanie 2: kameralnie

Krzysztof Radzanowski

POKÓJ DZIECKA, urządzony w miejscu KUCHNI, został nieco zwężony - usytuowana przy jego ścianie zabudowa w kształcie litery L nie wychodzi więc zanadto na POKÓJ DZIENNY. W pokoju dziecka oprócz podstawowego wyposażenia (łóżko, biurko, regały) zaplanowałem szafę. Umieściłem ją we wnęce powstałej po załamaniu ściany.

W KUCHENNY BLAT ROBOCZY proponuję wbudować płytę grzejną (skosem) oraz zlewozmywak; ustawiona tuż przy nim niska podblatowa lodówka częściowo wchodzi pod ociekacz. Blat barku przesłaniającego kuchnię ma ścięte rogi, co zapewnia wygodne i bezpieczne przejście obok stołu do drzwi balkonowych. W aneksie wypoczynkowo-sypialnym stoją dwie kanapy (jedna z nich jest rozkładana).

ŁAZIENKA ma taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym. Zaplanowałem w niej prostokątną wannę, narożną kabinę prysznicową, podwieszany sedes i umywalkę. Otwierana od góry wąska pralka stoi we wnęce wydzielonej ścianką.

Skomentuj:

55,2 m kw., dla 4 osób: sypialnie dla córki i syna