Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

37,7 m kw., dla 3 osób: miejsce na wygodny gabinet

Red.

Mamy tylko dwa pokoje, tymczasem przydałby się trzeci, w którym moglibyśmy urządzić gabinet - jedno z nas pracuje bowiem w domu. Gdzie znaleźć na niego miejsce? Mamy dziesięcioletniego syna i mniejszy z istniejących pokoi chcielibyśmy przeznaczyć dla niego. W tej sytuacji pokój dzienny musi pełnić również funkcję naszej sypialni. Jak zaaranżować kąt wypoczynkowy z rozkładaną do spania kanapą? Agnieszka i Łukasz z Warszawy

Rozwiązanie 1: gabinet zamykany drzwiami

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIA została przeniesiona do pokoju dziennego i urządzona jako aneks. W jej dawnym miejscu powstał GABINET (pomieszczenie zostało nieco skrócone, dzięki czemu zyskało lepsze proporcje). Zaplanowałam w nim szeroki blat narożny pełniący funkcję biurka oraz pojemne regały. Z gabinetem sąsiaduje POKÓJ DZIECIĘCY, w którym mieści się łóżko, biurko, spora szafa i półki na książki.

PRZESTRZEŃ DZIENNA składa się z trzech aneksów: wypoczynkowego, kuchennego i jadalnego. Kuchenny ciąg roboczy w kształcie litery L jest oddzielony od rozkładanej kanapy ścianką. W rogu przy oknie proponuję ustawić niską szafkę narożną, przeznaczoną m.in. na sprzęt RTV.

ŁAZIENKA jest niewielka, ale - ze względu na regularny kształt - ustawna. Udało się w niej zmieścić sporą prostokątną wannę, podwieszany sedes, umywalkę oraz płytką pralkę (proponuję model otwierany od góry, o wymiarach 40 x 60 cm)

Rozwiązanie 2: gabinet w pokoju dziennym

Krzysztof Radzanowski

MIEJSCE DO PRACY wyposażone w biurko i półki powstało w narożniku pokoju dziennego, przy drzwiach balkonowych. Od kąta wypoczynkowego z rozkładaną kanapą i stolikiem oddziela je ścianka. Przy przeciwległej ścianie zmieściła się szafka na sprzęt RTV i prostokątny stół.

KUCHNIA I POKÓJ DZIECKA są nieco mniejsze niż na planie wyjściowym. Skrócenie POKOJU DZIECIĘCEGO pozwoliło na tyle powiększyć ŁAZIENKĘ, by we wnęce utworzonej między pionem wodno-kanalizacyjnym a nową ścianą mogła powstać kabina prysznicowa (zamykana drzwiami, z tradycyjnym brodzikiem lub odpływem bezpośrednio w podłodze). W głębi jest narożny sedes podwieszany, umywalka oraz otwierana od góry płytka pralka (40 x 60 cm). Ściany pomiędzy łazienką a przedpokojem i POKOJEM DZIENNYm zostały tak ukształtowane, by powstały praktyczne wnęki na schowki.
    Więcej o:

Skomentuj:

37,7 m kw., dla 3 osób: miejsce na wygodny gabinet