Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

70,2 m kw., dla 2 osób: kuchnia z jadalnią

Red.

Rodzice zostali sami w czteropokojowym mieszkaniu i chcą je dostosować do swoich obecnych potrzeb - przede wszystkim przebudować niewygodną kuchnię, a przy okazji urządzić w niej kąt jadalny (ewentualnie na 6-8 osób). Chcieliby również połączyć łazienkę z naprawdę malutką toaletą. Problemem jest także podzielony na dwie części przedpokój, w którym trudno zmieścić szafy. Przydałyby się dodatkowe, gościnne miejsca do spania (odwiedzając rodziców, czasem zostajemy u nich na kilka dni). Katarzyna z Białegostoku

Rozwiązanie 1: z dyskretnym przejściem

Justyna Burdow-Gołoś

W otwartej KUCHNIA zaplanowałam tradycyjny ciąg roboczy (z kuchenką i zlewozmywakiem) oraz wysoką zabudowę (z lodówką). Wnękowy schowek usytuowany przy przedpokojowej szafie, dostępny od strony jadalni, może pełnić funkcję kredensu.

ŁAZIENKA została nie tylko połączona z toaletą, ale też powiększona kosztem przedpokoju. Aby było to możliwe, trzeba było zrobić łącznik między dwoma częściami przedpokoju - jest nim wydzielony ściankami narożnik POKOJU DZIENNEGO. Takie rozwiązanie wymaga przesunięcia otworu drzwiowego oraz wybicia dodatkowego otworu w ścianie nośnej, a w związku z tym zastosowania podciągów. Przed przystąpieniem do przebudowy należy więc zasięgnąć opinii konstruktora. Łazienka jest wyposażona w dużą kabinę prysznicową, sedes, umywalkę i wąską pralkę.

W korytarzu zaplanowałam ciąg szafek, a w SYPIALNI - pojemną szafę. Dodatkowymi miejscami do spania mogą być kanapy w pokoju dziennym, dlatego proponuję wybrać rozkładane modele.

Rozwiązanie 2: mniejsze zmiany

Krzysztof Radzanowski

Kuchenna zabudowa ma kształt litery U, jest więc bardzo funkcjonalna, a do tego pojemna. W jadalni proponuję ustawić duży okrągły stół, a przy ścianie - szafki na akcesoria potrzebne podczas posiłków. Część kuchenno-jadalna została otwarta na PRZEDPOKÓJ, w którym po poszerzeniu (kosztem jadalni) bez problemu mieści się spora szafa. Szafę zaplanowałem też w sypialni i w drugiej, wewnętrznej części przedpokoju (wystarczy tu również miejsca na zamykany drzwiami minischowek z pralką i półkami na środki czystości). W dwóch mniejszych pokojach zaaranżowałem sypialnię oraz pokój gościnny.

ŁAZIENKA, choć nie jest przesadnie duża, zyskała na wygodzie - dzięki połączeniu z toaletą i przeniesieniu pralki pomieszczenie to można było swobodniej zaaranżować. Jest wyposażona w prostokątną wannę, umywalkę i podwieszony sedes.

Skomentuj:

70,2 m kw., dla 2 osób: kuchnia z jadalnią