Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aneks sypialniany w kawalerce

Tekst: Joanna Zawadzka, pytanieomieszkanie.pl, Projekt i zdjęcie Studio Qubatura

Mieszkamy w kawalerce, w związku z tym śpimy na rozkładanej kanapie. Chcemy urządzić ten aneks sypialniany tak, żeby po rozłożeniu łóżka był choćby namiastką sypialni. Czy można postawić klasyczne szafki nocne?

13290582 https bi
Fot. Studio Qubatura
Jeśli pokój służy zarówno jako pokój dzienny, jak i jako sypialnia, to najlepiej wybrać takie meble, które nie będą typowo sypialniane. Dobrym pomysłem jest zbudowanie otaczającej kanapę konstrukcji szafek i półek. Takie meble robi się na zamówienie w stolarzy czy też w firmach, które robią szafy do zabudowy. Dzięki takiemu meblowi jak na zdjęciu, kanapa będzie stała w powstałej wnęce i w pokoju stanie się przytulniej. Nawet najzwyklejsza kanapa otoczona ciekawym meblem, w ciekawym kolorze, ładnie oświetlonym zyska na wyglądzie.

Poza tym dzięki zabudowie meblowej pod sufit wykorzystamy do maksimum miejsce, włącznie z wysokością pokoju. Szafki i półki można tak rozplanować, by wieczorem wygodnie odłożyć książkę czy odstawić kubek z herbatą. Będzie też miejsce na postawienie lampki nocnej lub zamontowanie na stałe oświetlenia. Przyda się zarówno jako światło do czytania, jak i jako tworzące nastrój w pokoju.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aneks sypialniany w kawalerce