Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,6 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój więcej

Red.

Wkrótce przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Ma dwa pokoje, tymczasem nam są potrzebne trzy: dzienny oraz dwie sypialnie - dla nas i dla małego dziecka. Dlatego chcemy połączyć największy pokój z kuchnią i pomniejszyć tę przestrzeń, wydzielając dodatkowe pomieszczenie. Nie wiemy jednak, jak to dokładnie zrobić, liczymy więc na waszą radę. Zastanawiamy się też, gdzie zaplanować szafy wnękowe. Ania i Michał z Pruszkowa

ZRozwiązanie 1: funkcjonalny podział

Michał Grzelak

Dodatkowy pokój, przeznaczony dla dziecka, powstał w narożniku największego pokoju. Wydziela go poprowadzona skosem ściana; mimo nieregularnego kształtu bez problemu mieszczą się w nim wszystkie sprzęty potrzebne dla dziecka - łącznie ze sporą szafą ubraniową. Kształt pokoju, w którym zaaranżowałem SYPIALNIĘ rodziców, został zmieniony: przesunąłem ściany oddzielające go zarówno od części dziennej, jak i od łazienki.

W strefie dziennej są trzy aneksy: KUCHENNY, jadalny oraz wypoczynkowy. Kuchenna zabudowa składa się z dwóch osobnych ciągów roboczych. Jeden z nich (z lodówką i zlewozmywakiem) jest usytuowany przy ścianie. Drugi - przy pionie instalacyjnym, który wraz z pozostawionym fragmentem ściany oddziela kuchnię od przedpokoju.

Do ŁAZIENKI, podobnie jak do sypialni rodziców, wchodzi się teraz przez usytuowane skosem drzwi. Zamiast wanny proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową w kształcie ćwiartki koła (długość boku 90 cm).

Rozwiązanie 2: w miejscu kuchni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Najmniejszy pokój został powiększony kosztem ŁAZIENKI. Przeznaczyłam go dla dziecka - jest oddalony od strefy dziennej, a więc bardzo cichy. Stoi w nim łóżko, biurko, regały i szafa; szafy znajdują się też w sypialni rodziców i w PRZEDPOKOJU. Przestrzeń okrojonej łazienki powiększyłam z kolei o zamykaną łamanymi drzwiami wnękę na pralkę, wygospodarowaną kosztem przedpokoju. W pomieszczeniu mieści się duża wanna (180 x 70 cm).

KUCHNIA zajmuje róg strefy dziennej. Zlewozmywak można podłączyć do pionu wodno-kanalizacyjnego w pobliżu drzwi wejściowych do mieszkania. Rurę wentylacyjną prowadzącą do komina w dawnej kuchni proponuję ukryć w podwieszonym suficie z płyty gipsowo-kartonowej. Kuchenna zabudowa ma kształt litery U. Przy niej zaprojektowałam mebel w kształcie słupa, mieszczący m.in. sprzęt radiowo-telewizyjny.
    Więcej o:

Skomentuj:

51,6 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój więcej