Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51,4 m kw., dla 3 osób, dodatkowy mały pokój

Red.

Przy okazji planowanego remontu chcemy przebudować mieszkanie, wydzielając w nim dodatkowe pomieszczenie. W tej chwili nasz synek śpi jeszcze w naszej sypialni, ale pora pomyśleć o osobnym pokoju. Nam ewentualnie wystarczy osłonięty aneks w pokoju dziennym (koniecznie z dużym łóżkiem). Problemem jest też brak miejsca na różnego rodzaju schowki. Zastanawiamy się, gdzie ustawić stół, najlepiej rozkładany. Anna z Gdyni

Rozwiązanie 1: aneks sypialny

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W POKOJU DZIECKA mieszczą się niezbędne sprzęty (łóżko i regały na wszelkie skarby), pozostało też dużo wolnej przestrzeni do swobodnej zabawy. W miejscu biurka może na razie stanąć np. stolik do rysowania. W pokoju tym zaplanowałam dodatkowo sporą szafę; szafy znajdują się również w przejściu z PRZEDPOKÓJ do POKOJU DZIENNEGO.

KUCHNIA, przedtem zamknięta, została połączona zarówno z PRZEDPOKOJEM, jak i POKOJEM DZIENNYM. Ciąg roboczy ma kształt litery U, schowków jest więc naprawdę dużo. Wzdłuż ściany wydzielającej aneks sypialny zaprojektowałam zabudowę przeznaczoną m.in. na sprzęt RTV, a przy niej - kąt jadalny z prostokątnym stołem.

W ŁAZIENCE, zmniejszonej nieco na korzyść PRZEDPOKOJU, proponuję zainstalować prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę oraz sedes. Przy drzwiach bez problemu mieści się pralka standardowej wielkości (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: sypialnia z garderobą

Michał Grzelak

W pomieszczeniu gospodarczym przewidziałem miejsce zarówno na praktyczne pojemne schowki, jak i na pralkę (dzięki temu będzie można swobodniej zaaranżować ŁAZIENKĘ

). W PRZEDPOKOJU zaplanowałem niewielką szafę przeznaczoną na okrycia wierzchnie.

PRZEDPOKÓJ składa się z dwóch części. Jedna prowadzi do strefy dziennej, z drugiej wchodzi się do ŁAZIENKI, SYPIALNI rodziców oraz (przez drzwi w skośnej ściance) do POKOJU DZIECKA. KUCHNIA z jednociągową zabudową została urządzona jako aneks w POKOJU DZIENNYM. Jego narożnik zajmuje kanapa, a na środku, przy ściance z telewizorem widocznym od strony kąta wypoczynkowego, stoi stół.

ŁAZIENKA jest wyposażona w kabinę prysznicową, oddzieloną ścianką od sedesu. Naprzeciwko proponuję umieścić długi blat z umywalką.

    Więcej o:

Skomentuj:

51,4 m kw., dla 3 osób, dodatkowy mały pokój