Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

32 m kw., dla 2 osób: kawalerka dla dwojga

Red.

Prosimy o pomoc w przebudowie naszego jednopokojowego mieszkania. Najbardziej doskwiera nam brak sypialni - czy w 32-metrowym wnętrzu uda się ją wydzielić? Nie musi być duża, byle zmieściło się w niej łóżko, które w ciągu dnia można będzie ukryć za drzwiami. Zastanawiamy się, jak po tych zmianach zaaranżować resztę przestrzeni. Czy kuchnię pozostawić tam, gdzie została zaplanowana? Sylwia i Przemysław z Poznania

Rozwiązanie 1: kuchnia jako aneks

Justyna Burdow-Gołoś

Od strony przedpokoju aneks KUCHENNY jest osłonięty ścianką ukształtowaną tak, by powstały praktyczne wnęki: na lodówkę i na szafę ubraniową (druga szafa znajduje się tuż przy drzwiach wejściowych do mieszkania). Ciąg roboczy z dolnymi i górnymi szafkami zaplanowałam wzdłuż ściany wydzielającej łazienkę i sypialnię.

Kąt jadalny, zajmujący róg części dziennej przy otwartym przejściu z PRZEDPOKOJU, wyposażyłam w okrągły stół oraz zamykane wnękowe szafki na akcesoria używane podczas posiłków. Z minijadalnią sąsiaduje kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, stolikiem kawowym i fotelikiem. Przy oknie balkonowym stoi szafka RTV.

SYPIALNIA została pomniejszona na korzyść łazienki o dawną kuchenną wnękę. W wejściu proponuję zamontować przesuwane drzwi, które po otwarciu chowają się w ścianie (w małym wnętrzu sprawdzają się lepiej niż tradycyjne rozwierane). W niewielkim pokoju mieści się łóżko z zagłówkiem-półką na całą szerokość wnętrza.

Do ŁAZIENKI wybrałam wannę ze ściętym bokiem oraz płytką pralkę o wymiarach 60 x 40 cm (oba urządzenia są zalecane do małych pomieszczeń). Jest też umywalka i podwieszony sedes.

Rozwiązanie 2: mały aneks sypialny

Krzysztof Radzanowski

KUCHENNY ciąg roboczy ma kształt litery L; na końcu dłuższego blatu proponuję ustawić prostokątny stół. Wnęka przy pionach wodno-kanalizacyjnych to idealne miejsce na lodówkę. Od strony pokoju powstała druga, niewielka wnęka, którą można zabudować półkami, np. na książki.

Mała SYPIALNIA jest zamykana dwuczęściowymi przesuwanymi drzwiami; otwierają się szeroko, co umożliwia szybkie wietrzenie tego malutkiego pomieszczenia bez okna. Przy ścianie sypialni zmieściła się duża przedpokojowa szafa wnękowa (druga, mniejsza, jest przy drzwiach do mieszkania).

ŁAZIENKA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Jest nieduża, ale ustawna; proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), płytką pralkę (60 x 40 cm), podwieszony sedes oraz umywalkę.
    Więcej o:

Skomentuj:

32 m kw., dla 2 osób: kawalerka dla dwojga