Pogotowie Czterech Kątów: dekoracja okna

red.

Jedna z naszych czytelniczek - Pani Karolina - nie wie jak zaaranżować przestrzeń wokół okna. Przeczytajcie, co poradziła jej nasza ekspertka.

14037221 https bi
fot. k. skowrońska

"Jestem na etapie urządzania moich czterech kątów. Przyszedł czas na sypialnię. Pomysłów kilka jest, ale największy problem stanowi dekoracja okienna. Z uwagi na to, że okno wychodzi na południowy wschód, niezbędna jest roleta - oczywiście w przewodnim kolorze całego "M" - szarym. Chciałabym jednak dobrać zasłonę, firankę i w bardzo oryginalny sposób ją upiąć - w tym przypadku na lewą stronę. Nie mam karnisza, bo nie mogę zdecydować, czy zająć całą ścianę okienną, czy tylko miejsce na szerokość okna i do końca ściany lewej. Plan jest taki, żeby w sypialni razem z łóżkiem - koniecznie białym znalazła się komoda jak w załączniku. Może niekoniecznie tych wymiarów ale z pewnością właśnie taka. Proszę o poradę w kwestii dekoracji okiennych, choć oczywiście wszystkie pozostałe mile widziane".

 

Odpowiada Marina Suchorska, ekspert z pracowni Quadrat Architektura Wnętrz:

 Gratuluję konsekwencji w mieszkaniu, jednak w kwestii dekoracji okiennej przede wszystkim nie robiłabym firany tylko zasłonę np. grubą mięsistą i powieszoną na całej długości ścian0,y może być w kolorze szarości lub nawet biała, kolor szary znakomicie odbije się na bieli. W samych oknach natomiast użyłabym rolet drewnianych w kolorze drewna, które zastosowali Państwo w mieszkaniu.

 

 fot. shutterstock

 

Z pewnością proszę unikać fantazyjnych upięć zasłony, nie będzie to pasować do stylu mieszkania, jaki Państwo prezentują na fotografiach. Komoda jest bardzo ciekawa i nowoczesna,  uważam że doskonale wpisze się w charakter tego wnętrza.

 

Jak wezwać nasze pogotowie?

To proste: wystarczy opisać problem, dołączyć zdjęcie wnętrza, którego rzecz dotyczy i całość wysłać tutaj: POGOTOWIE-CK@GAZETA.PL . My przekażemy sprawę dalej - w ręce fachowców, architektów wnętrz. Najciekawsze rozwiązania pokażemy w serwisie czterykaty.pl i na naszym profilu na Facebooku. Więcej o akcji przeczytacie TUTAJ >>

Skomentuj:

Pogotowie Czterech Kątów: dekoracja okna