Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klimatyzacja w mieszkaniu

Joanna Zawadzka pytanieomieszkanie.pl, na podstawie materiałów Electrolux

Klimatyzacja w Polsce kojarzy się głównie z biurami, hipermarketami i galeriami handlowymi. Nastawiona często na zbyt niską temperaturę, nieodpowiednio konserwowana, zamiast zwiększać komfort, sprzyja przeziębieniom. Stąd pewnie wiele osób ma o niej niepochlebne zdanie.

Klimatyzator AirComfort Electrolux
Klimatyzator AirComfort Electrolux
Fot. Electrolux
Tymczasem nowoczesne klimatyzatory nie tylko zapewniają przyjemną temperaturę, ale także dzięki systemowi filtrów oczyszczają powietrze. I do tego latem chłodzą, a zimą grzeją, zastępując kaloryfery.

Wybierając klimatyzator należy zwrócić uwagę na:

* Zużycie energii - w przypadku klimatyzacji, która intensywnie działa zarówno latem, jak i zimą, to ważny parametr. Najbardziej energooszczędne modele mają klasę energetyczną A++.

* Cichą pracę - szum klimatyzatora będzie nam często towarzyszył, dlatego nie powinien być zbyt głośny i irytujący. Przed zakupem warto posłuchać jak dany klimatyzator pracuje.

* System filtracji - klimatyzacja nie tylko schładza, ale też oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. A czyste powietrze oznacza lepsze samopoczucie. Dlatego warto dowiedzieć się jakie filtry ma kupowany klimatyzator. W klimatyzatorach Electrolux zastosowano 4 rodzaje filtrów: aktywny filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy, filtr pyłowy, który zabezpiecza klimatyzator przed gromadzeniem się kurzu i większych cząsteczek takich jak np. włosy czy sierść zwierząt, filtr elektrostatyczny, bardzo wydajny filtr wychwytujący drobne cząsteczki kurzu i dymu oraz filtr Bio-HEPA o właściwościach antybakteryjnych. Dodatkowy filtr Ion Plasma wytwarza jony, które niszczą i hamują wzrost wirusów, alergenów i pleśni.

* Wzornictwo - ponieważ jednostka wewnętrzna klimatyzacji jest na widoku ważne, aby atrakcyjnie wyglądała. Wybierzmy więc taka, która nam się podoba i pasuje do wnętrza.

* Dodatkowe funkcje - takie jak np. możliwość sterowania klimatyzacją za pomocą telefonu komórkowego, to nie tylko atrakcyjne "gadżety", ale prawdziwe udogodnienia. Zamiast czekać po powrocie do domu, aż temperatura spadnie, możemy zdalnie włączyć klimatyzację i zanim wrócimy do domu, będzie w nim przyjemny chłód. Tak właśnie działa funkcja Control Box 24/7 oferowany w klimatyzatorach Electrolux EcoCool.

* Serwis - klimatyzacja wymaga fachowego montażu, a później dobrego serwisu. Fachowiec musi dobrać odpowiedni model, biorąc przy tym pod uwagę szereg parametrów m.in. kubaturę pomieszczenia, nasłonecznienie, izolację budynku itp. Potem powinien regularnie przeprowadzać konserwację klimatyzacji, aby ta zawsze działa sprawnie.

Nowe klimatyzatory Electrolux W kwietniu 2013 Electrolux wprowadził na polski rynek klimatyzatory AirComfort. Pracują cicho, są bardzo energooszczędne, a przy tym ładne. Latem pozwalają schłodzić powietrze, a zimą je ogrzać. Są dostępne w trzech kolekcjach: EcoCool, ComfortCool oraz ComfortCool Multi. Dodatkowo Electrolux oferuje też klimatyzator przenośny z kolekcji Compact Cooling, który będzie można kupić w sklepach AGD.

Skomentuj:

Klimatyzacja w mieszkaniu