Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak umeblować mieszkanie za darmo. Poradnik dla studentów

Zofia Knittel

Wynajem pokoju czy mieszkania w mieście akademickim to dla studentów poważny wydatek. Zwłaszcza jeśli muszą je sami umeblować. Tymczasem kanapę, fotel czy biurko można mieć za darmo. Gdzie je znaleźć? Na portalach z ogłoszeniami lokalnymi. Na jedynym z nich - Tablica.pl - przejrzeliśmy oferty i wirtualnie umeblowaliśmy pokój od A do Z. Student może zrobić to w realu

Garderoba

Na portalu wyszukałam m.in. szafę - prostą, białą, z Ikei.

Do tego jeszcze komoda (np. pomalowana na biało) i mamy miejsce na garderobę.

Fotel

Jeśli uznamy, że w pokoju zmieści się fotel, też mamy wybór. Można znaleźć całkiem oryginalne modele. Uważajmy jednak, z czym je łączymy. Niektóre z nich przy nowoczesnych białych meblach wypadną chyba lepiej niż obok meblościanki.

Jeśli od czerwonego weluru wolimy czarną skórę, to ten fotel ogłoszeniodawca oferuje w zamian za... kaszkę bezglutenową dla niemowląt.

Łóżko

Odrobina cierpliwości, a na portalu na pewno znajdziemy też porządne łóżko. Oby tylko było wygodne!

Wśród ogłoszeń jest też bardzo wiele darmowych wersalek. Mebel trochę przestarzały, jednak praktyczny. Zwłaszcza jeśli w studenckim pokoju nie ma zbyt wiele miejsca. Mało atrakcyjne obicie można zakryć kolorowa kapą.

Jeszcze lepszym sposobem na niewielki pokoik jest antresola. Ją także można dostać za darmo. Solidnie wykonaną antresolę z litego drewna i regałami na książki oferuje np. Kasia z Warszawy. Jak pisze w ogłoszeniu, jedyny warunek to samodzielny demontaż. "Jeśli pozaklejasz też dziury po śrubach - chętnie dorzucę materac :)" - informuje.

Stół

Nie jest łatwo zdobyć piękny, solidny stół zupełnie za darmo, ale z ładnym obrusem taki jak ten na zdjęciu powinien chyba wystarczyć.

Biurko

Z darmowymi biurkami też nie jest łatwo. Te oferowane na portalu zazwyczaj są już bardzo zniszczone. W lepszym stanie, ale o bardzo prostej formie, kosztują niecałe 20 zł.


Skomentuj:

Jak umeblować mieszkanie za darmo. Poradnik dla studentów