Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okiem projektanta: jesień - czas na zmiany

Krzysztof Ciesielski

Zmiany, zmiany - jedni je uwielbiają inni nienawidzą. Moim zdaniem, każda zmiana powinna być na lepsze, a po drugie - nieść ze sobą radość i zabawę.

14619282 https bi
Fot. Krzysztof Ciesielski

%mieszkanie prywatne warszawa wilanw8BIM%td(C[mCFot. Krzysztof Ciesielski

Jeśli nie zamierzamy wprowadzać w swoje otoczenie wielkich zmian, warto przemyśleć pewien sprytny zabieg, który wszystko odmienia.

Tu się zaczyna zabawa - bardzo popularnym i łatwym narzędziem zmian są obrazy. Ale nie te wieszane w ramkach na ścianie - "nieco" większe, bo zajmujące całą lub dużą powierzchnię ściany.

 Fot. Krzysztof Ciesielski

Takich zmian mam za sobą bardzo wiele i dodam z całą stanowczością, że wszystkie bardzo udane.

Po pierwsze wybór odpowiedniego zdjęcia - są odpowiednie portale, na których możemy kupić odpowiedniej jakości fotografie - ważne żeby miały wysoką rozdzielczość, nie warto zaklejać ściany widocznymi pikselami (brak ostrości) - i stracić spodziewany efekt.

 Fot. Krzysztof Ciesielski

Warto też dobrze przemyśleć temat zdjęcia lub grafiki - aby później nie żałować wyboru.

Zdjęć jest tyle, że bez zawężonego tematu można z powodzeniem dostać zawrotu głowy.

 Fot. Krzysztof Ciesielski

Kiedy mamy już wybrane zdjęcie, warto zrobić symulację - wizualizację ściany - jaki jego fragment będzie najlepszy na naszą ścianę - ale takie wizualizacje oferują firmy zajmujące się tego rodzaju usługami - jest to zawsze indywidualny wybór zdjęcia i indywidualne dopasowanie go (kadrowanie) do ściany, która niekoniecznie musi być prostokątna.

 Fot. Krzysztof Ciesielski

Takim zdjęciem możemy dosłownie stworzyć całe wnętrze - tak duże grafiki/obrazy doskonale pasują do wszystkich nowoczesnych wnętrz - tworzą i określają jego charakter. Podkreślają osobowość właścicieli i dają poczucie wyjątkowości i niepowtarzalności - w końcu sami wybraliśmy zdjęcie i szanse na to, że ktoś wybrał to samo, są bardzo małe. Fot. Krzysztof Ciesielski

Fototapety - magia i obietnica szybkiej zmiany. Nie warto kupować tanich tapet z rolki, które są kiepskiej jakości i ich klej może okazać się krótkotrwałego działania - radość będzie trwała jeszcze dłużej, kiedy zdecydujemy się na wybór profesjonalnego wykonawcy - usługi, która będzie dawała nam gwarancję tego, że zamawiany produkt będzie specjalnie robiony na nasze zamówienie, fototapeta będzie laminowana - czyli zmywalna (ważna informacja dla tych którzy chcieliby ją mieć np.: w łazience - bo oznacza to, że fototapeta nie będzie bała się wody - na krawędziach konieczne będzie jej zaakrylowanie) no i będzie ją przyklejała osoba polecona - to nie to samo kleić tapetę i fototapetę (!). Za to wszystko warto trochę dopłacić, aby osiągnąć pełnię sukcesu i zadowolenia.

GSALON EKSPOZYCYJNY SANITEC KOO projekt aranacji i dekoracji krakw8BIM%kJq)VgCFot. Krzysztof Ciesielski

Towarzyszące temu tekstowi zdjęcia prezentują kilka moich projektów i realizacji - tak bardzo różnych, jak różni są właściciele tych pokoi, sypialni i łazienek.

Krzysztof Ciesielski, room4@room4.pl

 

Skomentuj:

Okiem projektanta: jesień - czas na zmiany