Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak eksponować szklane naczynia

Tekst: Kinga A. Kłosińska. Aranżacje: Marta Dzikowska, Kinga A. Kłosińska, Aneta Kosiba.

Szkło to tworzywo nieco magiczne. Z piasku przemienia się w płynną masę, a z niej - w kruche przejrzyste przedmioty, których barwa zmienia się wraz ze światłem.

Praktyczne i dekoracyjne przedmioty ze szkła są niezastąpione we współczesnych wnętrzach. Wazony, misy, patery najczęściej służą jako naczynia, ale pełnią też funkcję dekoracyjną. Można je eksponować niemal wszędzie: na stole, półkach, parapetach. Najefektowniej szkło prezentuje się w pobliżu źródeł światła. Tak jak witraże zaczyna "żyć" prześwietlone blaskiem świecy czy też wpadającymi przez okno promieniami słońca. Wtedy widać całą ich urodę - wzajemne przenikanie i nakładanie się barw, refleksy podkreślające strukturę tworzywa.

Oszczędnie zdobione bezbarwne szkło jest tak neutralne, że dobrze wygląda w każdym otoczeniu. Barwione należy dobierać z większą starannością, bo trudniej je zaprezentować. Ale odpowiednio zestawione przedmioty mogą być kolorystycznym uzupełnieniem wnętrza albo mocnym barwnym akcentem, zwłaszcza na tle nieskazitelnej bieli nowoczesnych, oszczędnie dekorowanych mieszkań i domów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak eksponować szklane naczynia