Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

52,2 m kw., dla 3 osób: gdzie ustawić stół i sofę

Red.

Prosimy o pomoc w zaaranżowaniu naszego pierwszego, wymarzonego mieszkania. W części dziennej oprócz kuchni jest nam potrzebny kąt wypoczynkowy z wygodną kanapą oraz stół dla trzyosobowej rodziny. Zastanawiamy się, gdzie ustawić niezbędne meble, musimy też znaleźć miejsce na szafy (im więcej ich będzie, tym lepiej). Problemem jest nieustawny przedpokój w kształcie litery U. Małgorzata i Sebastian

Rozwiązanie 1: z półotwartą kuchnią

Wioletta Sawczuk

Po wydzieleniu SYPIALNI w nowym miejscu kuchnia zyskała dodatkową ścianę. To pozwoliło zaplanować w niej funkcjonalną zabudowę w kształcie litery U, w której mieści się mnóstwo potrzebnych schowków. Kuchnię z resztą strefy dziennej łączy szerokie otwarte przejście, a zarazem część robocza jest przesłonięta. W sąsiedztwie KUCHNI stoi spory stół. Otwarcie przedpokoju na strefę dzienną sprawiło również, że do tego zupełnie ciemnego przedtem pomieszczenia wpada teraz światło dzienne.

Dla dziecka przeznaczyłam najmniejszy pokój. Po przesunięciu łazienki w stronę części dziennej można było zmienić usytuowanie drzwi do tego pokoju - dzięki temu wygospodarowałam przy nich miejsce na szafę. Większe szafy są w Państwa sypialni oraz w PRZEDPOKOJU, nie powinno więc być problemu z przechowywaniem ubrań trzyosobowej rodziny.

W niewielkiej ŁAZIENCE proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), podwieszony sedes oraz umywalkę osadzoną na długim blacie, pod którym ukryłam pralkę standardowej wielkości (o wymiarach 60 x 60 cm). W wejściu do łazienki warto zamontować przesuwane drzwi - to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie ze względu na dość wąski w tym miejscu przedpokój.

Rozwiązanie 2: mały retusz

Anna Malesińska

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; blat roboczy jest wystarczająco długi, by umożliwiał wygodne wykonywanie wszelkich prac. W najwidniejszym miejscu (pod oknem) proponuję zainstalować zlewozmywak. W pobliżu kuchni, przy ścianie SYPIALNI rodziców, jest dobre miejsce na kąt jadalny z dużym prostokątnym stołem. Pozostałą część strefy dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z przepastną kanapą. Naprzeciwko niej stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny.

PRZEDPOKÓJ zachował swój kształt, ale został otwarty na część dzienną, co pozwoliło doświetlić go dziennym światłem. Dzięki przesunięciu łazienki w drugiej części korytarza zmieściła się szafa ubraniowa. Szafy zaplanowałam także w Państwa sypialni oraz w POKOJU DZIECKA - najmniejszym, ale zarazem najcichszym.

ŁAZIENKA jest dość mała, dlatego również w tym wariancie proponuję zastąpić wannę kabiną prysznicową (80 x 80 cm), co pozwoli swobodniej zaaranżować całe pomieszczenie. Oprócz kabiny jest tu podwieszony sedes, duża umywalka nablatowa oraz ukryta pod blatem duża pralka (60 x 60 cm).

    Więcej o:

Skomentuj:

52,2 m kw., dla 3 osób: gdzie ustawić stół i sofę