66,8 m kw., dla 2 osób: niedobre miejsce na salon

Red.

Do naszego mieszkania przylega duży taras, ale można na niego wyjść tylko z jednego z małych pokoi. Chcemy więc tak przebudować wnętrze, żeby w tym miejscu znalazł się pokój dzienny. Poradźcie, jak wtedy zaaranżować przestrzeń, by wnętrze wyglądało ładnie i było wygodne dla dwóch osób? Dwa mniejsze pokoje planujemy przeznaczyć na sypialnię oraz na zaciszny gabinet. Magdalena i Michał

Trzypokojowe, 66,8 m kw., dla 2 osób
Trzypokojowe, 66,8 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: przestronnie

Magdalena Żmihorska-Tomasik

GABINET zamykany składanymi drzwiami wydziela skośna ściana. Proponuję zrobić w niej pionowe prześwity wypełnione szkłem albo luksferami - ale dopiero od wysokości 120 cm nad podłogą, bo przy tej ściance ustawiłam kanapę (w pokoju dziennym) i niskie szafki (w gabinecie).

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!KUCHNIA z zabudową w kształcie litery U została na swoim miejscu. Jest otwarta na pokój dzienny; umowną granicę między tymi wnętrzami wyznacza ciąg szafek stojących z podwyższonym barkiem, pełniącym również funkcję stolika śniadaniowego (można przy nim usiąść na stołkach barowych). Od PRZEDPOKOJU kuchnię oddziela szafa wnękowa o nietypowym kształcie. W kącie jadalnym oprócz rozkładanego okrągłego stołu jest miejsce na komodę lub szafki zastępujące tradycyjny kredens.

Długi pokój, w którym zaaranżowałam SYPIALNIĘ, został nieco skrócony. Dzięki temu zyskał lepsze proporcje, można też było powiększyć łazienkę. W zyskanym w ten sposób fragmencie łazienki (za pionem instalacyjnym) proponuję zamontować podwieszony sedes i umywalkę, natomiast w głównej części - wannę oraz pralkę.

Rozwiązanie 2: z aneksami

Michał Grzelak

SYPIALNIA zamykana suwanymi drzwiami ma nieregularny kształt, co jednak nie zakłóca jej funkcjonalności. W garderobie oprócz wysokich szaf zaplanowałem (pod oknem) schowki sięgające do parapetu; zamiast nich można tu ustawić toaletkę.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Możesz to zrobić tutaj!Strefa wypoczynkowa znajduje się przy wyjściu na taras. Aby po wydzieleniu sypialni zmieściły się tutaj dwie kanapy ze stolikiem kawowym, przesunąłem łazienkę w stronę średniego pokoju (GABINETU). Część kuchenno-jadalną przesłania konstrukcja z wnękami na telewizor, wysoką zabudowę kuchenną oraz dwie szafy po bokach. ŁAZIENKA dzieli się na dwie części: kąpielowo-toaletową (z kabiną, sedesem, umywalką) oraz gospodarczą (z pralką i schowkami). W wejściu do łazienki i pralni proponuję zamontować suwane drzwi.

Skomentuj:

66,8 m kw., dla 2 osób: niedobre miejsce na salon