Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfozy pokoju dziecka: i zapanował porządek

PROJEKT I STYLIZACJA: Agata Wirtek ZDJĘCIA: Damian Osak

Czasem kilka małych zmian sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Tak było z pokojem Maćka. Stylistka postawiła raczej na ujednolicenie wystroju, niż na kupowanie nowych rzeczy.

Pusta ściana, dużo kolorów i nadmiar ustawionych byle gdzie rzeczy to główna przyczyna chaosu we wnętrzu - uznała stylistka zajmująca się metamorfozą pokoju 11-letniego Maćka. Problem z przechowywaniem okazał się łatwy do rozwiązania; aby zapanował ład, wystarczyło dokupić półki na książki i zabawki. Reszty dopełniły dekoracyjne dodatki: nowe poduszki o barwach powtarzających kolorystykę wystroju, a przede wszystkim fototapeta na ścianie, która nadała pomieszczeniu modny i nowoczesny wygląd.

KOSZT 950 zł

Warto wiedzieć

W małym mieszkaniu zwykle nie ma miejsca na sprzęt sportowy, taki jak deskorolki, hulajnogi, a nawet rowery. Warto spróbować zawiesić je na ścianie na mocnych hakach. Tak wyeksponowane staną się niebanalną dekoracją dziecięcego lub młodzieżowego pokoju, a przy tym nie będą przeszkadzały ani zabierały cennego miejsca.

Fototapety bywają tak wyraziste i dekoracyjne, że mogą całkowicie odmienić charakter wnętrza, a nawet optycznie je powiększyć (zwłaszcza tzw. iluzjonistyczne, z wydłużoną perspektywą). Można je kupić gotowe, co jest tańszym rozwiązaniem, albo zlecić ich zrobienie w specjalistycznym punkcie usługowym (znajdziemy ich mnóstwo w internecie; koszt wynosi od 100 zł/m kw.). Fototapety drukuje się na folii samoprzylepnej z fotografii dostępnej w bazie producenta lub z własnego zdjęcia, a wydruk pokrywa przezroczystym laminatem, który zabezpiecza okładzinę i zwiększa jej trwałość. Laminat może być matowy, błyszczący lub satynowy; aby wzór był dobrze widoczny w każdym oświetleniu, lepiej wybrać matowy.
    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfozy pokoju dziecka: i zapanował porządek