Aranżacja salonu: prostota na bogato

STYLIZACJA I ZDJĘCIA: Monika Filipiuk-Obałek PROJEKT WNĘTRZA: Łukasz Ryszka, Jakub Sar/Natus Design

Gospodarze zażyczyli sobie, aby w ich domu spotkały się dwa różne style: francuski (wytworny, elegancki) i skandynawski (o dość oszczędnej kolorystyce i dekoracjach). Projektanci stanęli przed nie lada wyzwaniem i ostatecznie wzięli z każdego stylu to, co najlepsze.

salon, aranżacja salonu, wystrój wnętrz
W salonie króluje rozłożysta rozkładana kanapa z szezlongiem - trzeba było wybrać taką, by pomieścili się na niej rodzice i trzy córeczki. Wokół podłogi z dębu bielonego biegnie pas polerowanych płytek gresu, które sprawdzają się szczególnie w okolicy kominka. Chłód szarych ścian i płytek ociepla puszysty dywan w odcieniu antracytu.
Fot. Monika Filipiuk-Obałek


Ozdobne meble i sztukateria ewidentnie nawiązują do stylu francuskiego. Nie są jednak nadmiernie szykowne i dekoracyjne, dobrze więc wpisują się w prostotę charakterystyczną dla skandynawskich wnętrz. Pasuje również do niej kolorystyka salonu - nie znajdziemy tu czerwieni ani złoceń, tylko subtelne szarości i biele. Przyciągający wzrok element wystroju stanowią wewnętrzne okiennice, tzw. shuttersy. Są drogie, ale można zamówić je taniej u stolarza, tak jak to zrobili gospodarze. Dla większego efektu na środku zewnętrznej ściany wybito dodatkowe okno, dzięki czemu już od drzwi wejściowych widać ogród. Pod sufitem zainstalowano halogeny, które zgodnie z koncepcją projektanta przede wszystkim pełnią funkcję praktyczną, natomiast trzy proste lampy o dużych kloszach mają głównie tworzyć nastrój w kąciku wypoczynkowym i dekorować sufit.

Zdjęcie Living Art Kanapa narożna Loftic z hokeremZdjęcie MebleNova Stolik RETRO KwadratZdjęcie SIT Mebel TOLEDO komoda 6+1 8422
Living Art Kanapa narożna L... MebleNova Stolik RETRO Kwadrat SIT Mebel TOLEDO komoda 6+1...
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
źródło:Okazje.info
Skomentuj:

Aranżacja salonu: prostota na bogato