Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

63,4 M kw., dla 4 osób: gdzie przenieść kuchnię

Red.

Potrzebujemy dodatkowej sypialni, przeznaczonej dla mnie i dla męża. Myślimy o urządzeniu jej w dotychczasowej kuchni, ale gdzie ją wtedy przenieść? W sypialni powinny być dwa miejsca do spania - mąż jest po operacji biodra i musi spać na wysokim łóżku. Dwa mniejsze pokoje zajmują nastoletnie dzieci (syn i córka). Czy uda się tak przebudować część dzienną, żeby wprowadzić konieczne zmiany? Magdalena

Rozwiązanie 1: w osobnym wnętrzu

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W nowej SYPIALNI, zgodnie z Państwa potrzebami, znajdują się dwa łóżka. Można je też umieścić obok siebie (taki sposób ustawienia zaznaczyłam na planie linią przerywaną). Ściana oddzielająca sypialnię od PRZEDPOKOJU została załamana, dzięki czemu powstały dwie wnęki na szafy. Schowki na ubrania zaplanowałam również w pokojach dzieci.

Aneks kuchenny usytuowałam przy ścianie sypialni. Zabudowa składa się z jednego ciągu roboczego oraz wyspy, w której od strony części dziennej proponuję zrobić wnękę na telewizor. W strefie dziennej zaaranżowałam dwa aneksy: wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą (obudowaną po bokach trójkątnymi regalikami) i jadalny z prostokątnym stołem.

Nieco powiększona ŁAZIENKA została wyposażona w asymetryczną wannę narożną (model 150 x 80 cm), umywalkę (również narożną) i podwieszony sedes. Nieznacznie większa jest też toaleta z drzwiami osadzonymi w skośnej ściance. W tym pomieszczeniu oprócz sedesu i umywalki znajduje się jeszcze płytka pralka.

Rozwiązanie 2: w salonie

Michał Grzelak

Do aneksu sypialnego z dwoma łóżkami wchodzi się ze strefy dziennej przez składane drzwi (gdy nie ma gości, można je zostawiać otwarte, co w pomieszczeniu bez okna umożliwi cyrkulację powietrza). Takie same drzwi proponuję zamontować w garderobie wydzielonej w PRZEDPOKOJU.

Między KUCHNIĄ a przedpokojem zaplanowałem dwustronne wnęki, w których umieściłem przedpokojowe szafy, wysoką zabudowę kuchenną i kącik do pracy. Przy ścianie z oknem balkonowym zaaranżowałem aneksy: jadalny i wypoczynkowy. ŁAZIENKA została nieco powiększona kosztem jednego z pokoju dzieci. Jest w niej wygodna kabina prysznicowa (120 x 80 cm), którą ewentualnie można zastąpić małą wanną, umywalka oraz pralka.

Skomentuj:

63,4 M kw., dla 4 osób: gdzie przenieść kuchnię