Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

47,1 m kw., dla 3 osób: niewielka ciasna kuchnia

Red.

Planujemy zmodernizować nasze trzypokojowe mieszkanie - przede wszystkim połączyć małą kuchnię z pokojem dziennym. W salonie oprócz aneksu wypoczynkowego chcemy także zmieścić kąt jadalny oraz biurko do pracy przy komputerze, wolelibyśmy bowiem nie wstawiać go ani do naszej sypialni, ani do pokoju dziecka. Mamy jednak problem, jak wkomponować ten mebel w przestrzeń dzienną. Agnieszka i Szymon z Bydgoszczy

Rozwiązanie 1: za ścianą z wnękami

Wioletta Sawczuk

Wejście z przedpokoju do KUCHNI zostało zlikwidowane - teraz wchodzi się do niej z pokoju dziennego. Dzięki temu w przedpokoju zmieściła się duża szafa wnękowa; z nią sąsiaduje wnęka na lodówkę. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L. Przy przeciwległej ścianie zaplanowałam kąt jadalny z prostokątnym stołem.

W kącie wypoczynkowym stoi kanapa, a naprzeciw niej, przy ścianie łazienki - szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Obok kanapy, za niską szafką (do 120 cm wysokości), umieściłam miejsce do pracy. Było to możliwe dzięki zmniejszeniu pokoju, w którym zaaranżowałam Państwa SYPIALNIĘ. Najmniejszy pokój jest przeznaczony dla dziecka.

ŁAZIENKA została nieznacznie powiększona. Proponuję zainstalować w niej asymetryczną wannę narożną (75 x 150 cm), podwieszony sedes oraz umywalkę wpuszczoną w długi blat, pod którym ukryłam pralkę (60 x 45 cm).

Rozwiązanie 2: całkowite otwarcie

Anna Malesińska

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Od strony przedpokoju ciąg roboczy jest przesłonięty wąską ścianką. Po drugiej stronie części dziennej, przy najdłuższej ścianie bez okna, zaplanowałam trzy aneksy: do pracy, jadalny oraz wypoczynkowy (z kanapą, stolikiem i szafką RTV naprzeciwko). Aby wygospodarować na nie więcej miejsca, również w tej wersji pokój przeznaczony na Państwa SYPIALNIĘ został nieco zmniejszony.

W PRZEDPOKOJU, przy drzwiach łazienki, powstała niewielka wnęka na szafę. Większe szafy znajdują się w pokoju dziecka i w sypialni rodziców, w której - mimo jej zmniejszenia - bez problemu mieści się także dostępne z dwóch stron duże łóżko. W małej ŁAZIENCE warto zastąpić wannę wygodną kabiną prysznicową. Proponuję zainstalować model narożny o wymiarach 90 x 90 cm.
    Więcej o:

Skomentuj:

47,1 m kw., dla 3 osób: niewielka ciasna kuchnia