Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

73 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci

Red.

Chcielibyśmy tak przebudować mieszkanie, żeby każde z dwojga dzieci miało swój pokój, a my - sypialnię. Potrzebny jest też oczywiście pokój dzienny. Brakuje nam więc jednego pokoju i nie bardzo wiemy, jak sobie z tym problemem poradzić. Przy jednym z pokoi znajduje się niewielkie pomieszczenie bez okna - jak można je zagospodarować? Myślimy również o otwarciu kuchni. Lucyna

Rozwiązanie 1: otwarcie na zmiany

Justyna Burdow-Gołoś

POKOJE DZIECIĘCE sąsiadują ze sobą. Jeden z nich urządziłam w dawnej KUCHNI; drugi został nieco zmniejszony, tak by w przedpokoju mogła powstać wygodna garderoba przeznaczona na ubrania całej rodziny. Pokoje te mają różną wielkość, ale są podobnie wyposażone. Załamanie ściany pomiędzy nimi pozwoliło uzyskać wnęki na regaliki i szafę.

Na SYPIALNIĘ rodziców przeznaczyłam pomieszczenie gospodarcze i fragment sąsiedniego pokoju - dzięki temu w sypialni jest okno. Światło dzienne wpada do niej również przez częściowo przeszkloną ukośną ściankę, na której proponuję zawiesić telewizor. Strefę dzienną tworzą trzy aneksy: kuchenny (całkowicie otwarty, z ciągiem roboczym w kształcie litery L), jadalny (z okrągłym stołem) oraz wypoczynkowy (z wygodną narożną kanapą i stolikiem kawowym).

ŁAZIENKA jest nieznacznie mniejsza niż na planie wyjściowym - "uszczknęłam" z niej wnękę na umywalkę w toalecie. W łazience zaplanowałam wygodną prostokątną wannę (170 x 70 cm), umywalkę oraz płytką pralkę (stoi we wnęce powstałej po przebudowie ściany między sanitariatami).

Rozwiązanie 2: każdemu po równo

Krzysztof Radzanowski

Aby zrównać metraż DZIECIĘCYCH POKOI, przestawiłem oddzielającą je ścianę i przesunąłem łazienkę (wymagało to zlikwidowania osobnej toalety). Przy okazji przebudowy ŁAZIENK włączyłem do niej niewielki fragment przedpokoju - jest więc na tyle przestronna, że mieszczą się w niej wszystkie potrzebne urządzenia: wanna (asymetryczna narożna 120 x 80 cm), umywalka i podwieszony sedes. Pralkę przeniosłem do kuchni, zyskując miejsce na pojemne szafki.

Aneks kuchenny z funkcjonalną zabudową w kształcie litery U urządziłem w strefie dziennej, utworzonej z dwóch pokoi znajdujących się po drugiej stronie mieszkania. Ciąg roboczy osłaniają jedynie dwie wąskie ścianki sięgające do sufitu. Państwa SYPIALNIA (bez okna) powstała w nieco powiększonym dawnym schowku; wchodzi się do niej przez suwane drzwi chowane w ścianie - proponuję szklane, które doświetlą ciemne wnętrze.

    Więcej o:

Skomentuj:

73 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci