Dekoracje w sypialni: trójwymiarowe panele

red.

Gipsowe trójwymiarowe panele zachwycają lekkością lub uspokajają rytmicznością, w zależności od poziomego lub pionowego ułożenia elementów oraz odpowiedniego zagęszczenia kształtów.

trójwymiarowe panele, firma Dunes,dekoracje
trójwymiarowe panele, firma Dunes,
Fot. Dunes

Czy liczenie owiec przed snem faktycznie pomaga nam zasnąć? Okazało się, że wcale nie, ponieważ zajęcie to jest dla naszego mózgu zbyt nudne. Dużo bardziej efektywne jest wyobrażanie sobie uspokajających obrazów, takich jak falujące morze czy górska panorama. Warto o tym pamiętać, projektując wystrój sypialni.
Wygodne łóżko to centralny punkt każdej sypialni. - Poświęcając uwagę na jego odpowiedni wybór nie możemy jednak zapominać, że - choć główny - nie jest to jedyny element istotny w wystroju domowej alkowy. Największą powierzchnię jej przestrzeni zajmują bowiem z reguły ściany i to od sposobu ich zagospodarowania zależy w dużej mierze to, w jakim nastroju będziemy zasypiać wieczorem i budzić się rano - zwraca uwagę Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

Falujące marzenia

- Odpowiedni dobór koloru farby lub tapety z pewnością nadaje wnętrzom charakteru. Ale warto wychodzić poza utarte schematy, poszukując - w przenośni i dosłownie - nowego wymiaru aranżacji. Trójwymiarowe powierzchnie paneli kryją w sobie wielki potencjał dekoracyjny. Wybierając na  przykład falujące linie wprowadzimy do sypialni kojący spokój i harmonię, tak bardzo potrzebne każdemu po kolejnym ciężkim dniu pracy. Wśród takich relaksujących kształtów wypoczynek jest z pewnością i łatwiejszy, i przyjemniejszy - zapewnia Agnieszka Dybała. Dekoracje mogą zachwycać lekkością i swobodą lub uspokajającą rytmicznością, w zależności od poziomego lub pionowego ułożenia elementów oraz odpowiedniego zagęszczenia kształtów. Panele wykonane z gipsu można też malować na dowolny kolor. Dzięki temu dopasujemy oblicze każdego trójwymiarowego wzoru do klimatu ulubionych miejsc wypoczynku - subtelne błękity ukoją zmysły niczym falujący lazur morza lub płynące po niebie chmury, a delikatne żółcie przypomną łagodne linie nadmorskiego piasku.

Akcent na wyjątkowy styl

Panele można także stosować jako dekorację wybranych, nawet niewielkich fragmentów ścian. Mocując je za zagłówkiem łóżka podkreślimy centralną, najważniejszą część sypialni. Z kolei ozdobione za ich pomocą wnęki nabiorą niezwykłego charakteru, stając się oryginalnym akcentem pomieszczenia - mówi Agnieszka Dybała z firmy Dunes, dodając: -W ten sposób można w sypialni wykorzystać także bardziej oryginalne, niestandardowe wzory, dostosowane do indywidualnego klimatu aranżacji. Również te bardziej dynamiczne, bazujące na motywach geometrycznych lub florystycznych.

Gra światłocieni

Światło w sypialni pełni specyficzną rolę. Nie powinno go być ani za dużo, ani za mało. Warto wykorzystać je do tworzenia atmosfery dyskrecji i wyciszenia. Dzięki trójwymiarowej konstrukcji paneli dekoracyjnych możemy wprowadzić do wnętrza niepowtarzalną grę światłocieni, montując stylowe kinkiety na ozdobionej ścianie lub umieszczając źródło światła za oparciem łóżka.

 

Skomentuj:

Dekoracje w sypialni: trójwymiarowe panele